Pasaulyje

2014.03.12 15:39

ES patvirtino sankcijų Rusijai dokumentą, V. Putinui jos taikomos nebus

ELTA2014.03.12 15:39

Europos Sąjungos (ES) narės patvirtino Rusijos sankcijų dokumento struktūrą ir terminų formuluotes, rašo „Reuters“.

Europos Sąjungos (ES) narės patvirtino Rusijos sankcijų dokumento struktūrą ir terminų formuluotes, rašo „Reuters“.

Septynių puslapių tekste detaliai apibūdinamos sankcijos Rusijai dėl veiksmų Ukrainos Krymo pusiasalyje, įskaitant vizų išdavimo apribojimus ir finansinių aktyvų įšaldymus asmenims, tiesiogiai atsakingiems už Ukrainos suvereniteto pažeidimą.

Jei pirmadienį tekstą patvirtins ES užsienio reikalų ministrai, tai bus pirmosios ES sankcijos prieš Maskvą nuo Šaltojo karo laikų, žyminčios Rytų ir Vakarų santykių blogėjimą.

Dokumentas Briuselyje buvo patvirtintas po vadinamojo „tylaus sutikimo“, kuomet nė viena šalis narė sankcijoms neprieštaravo.

Nors sankcijų formuluotės aiškios, ES pareigūnai vis dar rengia sąrašą asmenų, kuriems jos būtų taikomos, jei Maskva ir toliau eskaluos situaciją Kryme. Neprisistačiusio ES pareigūno teigimu, galutinis sąrašas su pavardėmis bus parengtas iki pirmadienio. Jau dabar aišku, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pavardžių sąraše nebus, siekiant palikti atvirus diplomatinius kanalus krizės sureguliavimui taikiomis priemonėmis.

Siekiant maksimalaus sankcijų efektyvumo, ES savo veiksmus šioje srityje derina su JAV, taip pat skatina prisidėti Šveicariją, Turkiją, Kanadą ir Japoniją.

Diplomatų teigimu, jei šios sankcijos nepaveiks Rusijos politikos Krymo atžvilgiu, Bendrija imsis ginklų embargo, prekybos apribojimų ir sankcijų prieš V. Putiną.