captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas: lenkų mokslinės žinios – vienos iš prasčiausių Europoje

Atliktas tyrimas atskleidžia, kad 52 procentai lenkų mano, jog žmonės Žemėje gyveno tuo pačiu metu kaip ir dinozaurai, skelbia thenews.pl.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Atliktas tyrimas atskleidžia, kad 52 procentai lenkų mano, jog Žmonės žemėje gyveno tuo pačiu metu kaip ir dinozaurai, skelbia thenews.pl.

Tyrimas rodo, kad pagrindinės mokslinės žinios Lenkijoje yra vienos iš blogiausių Europoje.

46 procentai lenkų galvoja, kad dujos, sukeliančios šiltnamio reiškinį, atsiranda iš atominės elektrinės. 44,2 procentai šalies gyventojų tvirtina, jog „visas radioaktyvumas yra žmogaus veiklos produktas“. 38 procentai apklaustųjų sakė, kad lazeris veikia dėl garso bangų.

Toks tyrimas buvo atliktas dešimtyje Europos valstybių ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Žmonėms buvo užduoti 22 klausimai apie pagrindines mokslo žinias. Lenkų, italų ir ispanų atsakymai parodė, kad jų žinios mokslo srityje yra prasčiausios.

„Danija ir Nyderlandai parodė geriausius rezultatus. Po jų buvo Vokietija ir Čekija. Viduryje išsidėstė Austrija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir JAV. O Lenkija, Italija ir Ispanija užėmė žemiausias pozicijas“, – tvirtina tyrimo organizatoriai.

Teigiama, kad 40 procentų lenkų galvoja, jog šviesa, kuri pasiekia Žemę iš Saulės, yra sudaryta iš vienos spalvos – baltos, 42 procentai teigia, kad atomai yra mažesni už elektronus.

Europoje tik maždaug 25 procentai apklaustųjų teigia nors kartą aplankę mokslo muziejų. Amerikoje 32 procentai respondentų sakė buvę tokiame muziejuje. Mokslo muziejų lankymas prasčiausias Italijoje ir Lenkijoje (15 proc.).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...