Pasaulyje

2014.02.04 13:55

L. Linkevičius sako, kad populiarėja sankcijų Ukrainos pareigūnams idėja

BNS2014.02.04 13:55

Europos Sąjungoje (ES) didėja parama Lietuvos pasiūlymui svarstyti sankcijas už smurtą atsakingiems Ukrainos pareigūnams, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Europos Sąjungoje (ES) didėja parama Lietuvos pasiūlymui svarstyti sankcijas už smurtą atsakingiems Ukrainos pareigūnams, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Tuo metu Lenkijos užsienio reikalų ministras sako, kad ES neturėtų įvesti sankcijų Ukrainai, kol vyksta politinis dialogas dėl situacijos šalyje sureguliavimo.

Pasak L. Linkevičiaus, Lietuva siūlo svarstyti galimybę apriboti kai kurių asmenų įvažiavimą į Šengeno erdvę ir „atidžiau pažiūrėti į sąskaitų“ kilmę, jei situacija Ukrainoje blogės.

„Tokia galimybė galėtų būti nagrinėjama, jeigu situacija ūmėtų ir toliau. Supratimas tokiam požiūriui didėja. Anksčiau buvo nedaug taip manančių šalių, dabar jų yra žymiai daugiau“, – BNS antradienį sakė ministras.

„Daugėja šalių, kurios norėtų konkretesnės, aiškesnės pozicijos, įvertinant įvairius variantus, taip pat ir tam tikrų ribojimo priemonių įvedimą, jei to prireiks“, – teigė ministras.

Briuselio naujienų portalas „EUobserver“ antradienį rašo, kad pirmadienį ES diplomatams susirinkus į Politinio ir saugumo komiteto posėdį Lietuvos pasiūlymą parengti sankcijas prezidento Viktoro Janukovyčiaus vidiniam ratui parėmė trys valstybės narės, įskaitant vieną šalį, kurios bankuose laikomi režimo pinigai.

L. Linkevičius apie konkrečių šalių paramą BNS komentuoti atsisakė.

Ministras taip pat pareiškė, kad ES finansiškai paremtų Ukrainą tik jei joje būtų suformuota nauja vyriausybė.

„Šiame etape svarstomi įvairūs variantai, bet nefigūruoja jokie konkretūs skaičiai ir mechanizmai. Bet kokiai ekonominei paramai būtina sąlyga būtų reformos ir nauja vyriausybė, kuri būtų pasiruošusi daryti tas reformas“, – sakė ministras.

R. Sikorskis: kol vyksta dialogas sankcijų nereikia

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis mano, kad ES neturėtų įvesti sankcijų Ukrainai, kol vyksta politinis dialogas dėl situacijos šalyje sureguliavimo.

„Kol Ukrainoje tęsiasi dialogas, mes neturėtume taikyti sankcijų jokiomis aplinkybėmis“, – sakė ministras interviu Austrijos laikraščiui „Die Presse“. R. Sikorskio žodžiai cituojami Lenkijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

R. Sikorskis taip pat sakė, kad įmanoma pasinaudoti esamais ES kovos su korupcija įstatymais.

„Visos mūsų šalys dalyvauja Konvencijoje dėl kovos su korupcija ir visi mes turime tarptautinių įsipareigojimų kovoti su pinigų plovimu. O visi ES bankai yra įpareigoti tikrinti politiškai demaskuotų asmenų lėšų kilmę“, – sakė jis.

ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton interviu dienraščiui „The Wall Street Journal“ neseniai sakė, kad ES ir JAV dirba kartu, planuodamos finansinės pagalbos paketą.

C. Ashton antradienį grįš į Ukrainą, tęsdama pastangas padėti užbaigti krizę, kurią išprovokavo prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimas nepasirašyti asociacijos sutarties su ES per viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.