captcha

Jūsų klausimas priimtas

Maskvoje protestuotojai reikalavo paleisti politinius kalinius

Likus vos kelioms dienoms iki Sočio olimpinių žaidynių, sekmadienį Maskvoje surengtas protestas, kuriuo reikalauta paleisti politinius kalinius.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Likus vos kelioms dienoms iki Sočio olimpinių žaidynių, sekmadienį Maskvoje surengtas protestas, kuriuo reikalauta paleisti politinius kalinius.

Nors eitynių organizatoriai – Rusijos kairysis frontas, dalyvaujančius daugiau vienija tai, prieš ką, o ne už ką pasisakoma. Visų kritikos objektas – Rusijos prezidentas, o bendras reikalavimas – paleisti dar 2012 m. sulaikytus Rusijos opozicijos aktyvistus. Tuomet, per peštynes, kilusias tarp opozicijos, protestavusios prieš Vladimirą Putiną jo inauguracijos išvakarėse bei policijos buvo sulaikyti 400 protestuotojų, tarp jų ir lyderiai Borisas Nemcovas, Aleksejus Navalnas bei Sergejus Udalcovas.

Pastarojo teismas prasideda rytoj, A. Navalnas nuteistas už valstybės turto iššvaistymą ir, nors neįkalintas, dėl bylos veikiausiai negalės kandidatuoti į prezidentus 2018 m.. Daugelis kitų, mažiau žinomų aktyvistų lieka už grotų arba ten sėdi jau nuo seniau, nuo Bolotnajos aikštės protestų 2010 m. gruodį.

„Varžtų veržimas jau įsibėgėjęs ir jis tęsiasi nepaisant, kokį dėmesį olimpinėms žaidynėms skirs tarptautinė bendruomenė. Tai, kad žmonės šiandien protestuoja, kad yra uždaryti kalėjimuose ir jiems gresia ten praleisti šešerius metus – visa tai yra varžtų veržimas. Tai nuolat vyksta pastaruosius dvejus metus ir tęsis tokiu pat tempu po olimpinių žaidynių“, – sakė buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas.

Protesto dalyviai pabrėžia, kad būtina dalyvauti akcijoje. „Eitynės remia politinius kalinius – tuos, kurie kalėjimuose be kaltinimų, be priežasties, jiems iškeltos pasibaisėtinos bylos. Manau, kad kiekvieno sąžiningo žmogaus pareiga yra ateiti čia“, – sakė žurnalistų kalbinta moteris

Tačiau atėjusiųjų ir skanduojančių „laisvės“ daugiamilijoninėje Maskvoje vakar tik apie 3 tūkst.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...