captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pamestuose tinkluose įstrigusią gyvūniją Olandijoje gelbėja nariai mėgėjai

Olandijos narai mėgėjai sukūrė originalią gamtosaugos kompaniją, kuri valo Šiaurės jūrą nuo pamestų žvejų tinklų.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Olandijos narai mėgėjai sukūrė originalią gamtosaugos kompaniją, kuri valo Šiaurės jūrą nuo pamestų žvejų tinklų.

Žvejų tinklai ir kita žvejybos įranga, pasilikusi jūros dugne, virsta mirtinais spąstais jūros gyvūnijai. Tuo įsitikino vieno Olandijos nardytojų klubo nariai, kurie prieš tai daugiausiai nardydavo prie įvairių paskendusių laivų. Būtent tokiose vietose žvejų tinklai užkliūna ir, negalėdami jų ištraukti, žvejai juos paprasčiausiai nupjauna ir palieka. Šie tinklai, padaryti iš itin stipraus dirbtinio pluošto, yra beveik amžini ir likę jūros dugne „žvejodavo“ toliau.

„Tinkluose įstringa žuvys, padvėsusios žuvys privilioja krabus, tada įsipainioja ir jie. Iš esmės viskas, kas plaukioja ar šliaužioja jūros dugne, gali ten įstrigti“, – teigė „Ghost Fishing“ atstovas Pascalis Van Erpas.

Olandų gamtosaugininkai iš pradžių bandydavo išvalyti tinklus, bet paskui nusprendė juos rinkti ir kelti į paviršių, kad jie daugiau nežalotų povandeninės gyvūnijos.  

„2013 metais  ištraukėme iš Šiaurės jūros dugno 22 tonas žvejybinės įrangos. Tai padarė narai, kuriems padėjo laivų gelbėjimo kompanija“, – pasakojo P. Van Erpas.

Praktiški olandai net surado, kas galėtų supirkti tokią, atrodytų, niekam nereikalingą ir netinkamą medžiagą. Iš jūros ištraukti kaproniniai tinklai vežami į Slovėniją – į specialią perdirbimo gamyklą. Iš perdirbto plastiko vėl gaminamas pluoštas, kurį galima panaudoti, pavyzdžiui, kojinėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...