captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vaizdo įrašas: kaip veikia „Berkut“

„TVi“ kanalas parodė reportažą iš kruvinų sausio 22-osios susirėmimų tarp specialiosios paskirties būrio „Berkut“ ir protestuotojų Gruševskio g., Kijeve.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„TVi“ kanalas parodė reportažą iš kruvinų sausio 22-osios susirėmimų tarp specialiosios paskirties būrio „Berkut“ ir protestuotojų Gruševskio g., Kijeve.

Buvo nušauti trys žmonės.

Šešių minučių trukmės reportaže rodoma iš visų pusių nufilmuota konfrontacija. Milicininkai puola protestuojus, meta į juos dūmines granatas, šaudo iš įvairių ginklų.

Matyti, kaip specialiosios paskirties būrio nariai koordinuojami, girdėti, kaip jie keikia protestuotojus, vadina juos banderininkais (Bandera – Antrojo pasaulinio karo laikų ukrainiečių sukilėlių vadas, kovojęs už šalies nepriklausomybę).

Manoma, kad reportažą filmavo vienas iš pareigūnų, rašo kyivpost.com.

DELFI primena, kad trečiadienį Euromaidano aktyvistas Sergejus Sabka papasakojo, kad po Čerkasų valstybinės srities administracijos pastato šturmo specialiosios paskirties dalinio „Berkut“ kariai be jokio gailesčio mušė aktyvistus.

„Mes planavome taikią akciją. Mes neturėjome jokių ginklų. Kai supratome, kad pasala, iš kairės nuo administracijos pastato į mus, šaukdami tarsi laukiniai, puolė „Berkut“ kariai. Mes atsitraukėme į dešinę, kur mūsų mašinose jau laukė „tituškos“. Tvirti, sportiški vidutinio amžiaus žmonės. Mes pastebėjome, kad ant dešinės rankos jie ryšėjo geltonas juostas, kad tarp mūsų atpažintų savus, jie turėjo tas juostas“, - sakė S. Sabka.

„Mus, stipriai sumuštus, metė į „Berkut“ autobusą, metė ant grindų ir toliau mušė, kad sulaužytų šonkaulius, šokinėjo kojomis. Ant grindų buvo daug kraujo, nuo kraujo grindys buvo slidžios“, – toliau pasakojo aktyvistas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Protestai Ukrainoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close