Pasaulyje

2012.08.08 11:27

„Meškiukų desanto“ atgarsiai: Baltarusija atšaukė visus diplomatus iš Švedijos

ELTA2012.08.08 11:27

Baltarusija pareiškė, kad atšaukia visus savo ambasados Stokholme diplomatus, ir paprašė Švedijos iš Minsko atšaukti savuosius.

Baltarusija pareiškė, kad atšaukia visus savo ambasados Stokholme diplomatus, ir paprašė Švedijos iš Minsko atšaukti savuosius.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad šalis nenutraukia ryšių su Švedija. Baltarusija šį spendimą priėmė praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po švedų lėktuvo suorganizuoto „pliušinių meškiukų desanto“. Lėktuvas liepos 4 dieną numetė šimtus mažų pliušinių meškiukų, prie kurių buvo pritvirtinti žodžio laisvės ir žmogaus teisių reikalaujantys rašteliai.

Dėl šio incidento rugpjūčio 3 dieną Baltarusija iš šalies išsiuntė Švedijos ambasadorių. Taip pat buvo atšauktas ir Baltarusijos ambasadorius Švedijoje.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad dabar atšaukia ir likusį ambasados personalą, nes Švedija apsunkino situaciją iš šalies išsiųsdama dar du diplomatus ir neleisdama naujam Baltarusijos ambasadoriui užimti savo posto.

„Dėl to Baltarusija buvo priversta priimti sprendimą iš Švedijos atšaukti savo ambasados personalą ir juos visus sugrąžinti į Baltarusiją“, – teigiama Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Baltarusijos ministerija pridūrė, kad Švedijai patariama atšaukti savo ambasados Minske personalą iki rugpjūčio 30 dienos.

Dėl liepos 4 dieną surengto „pliušinių meškiukų desanto“ Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atleido kelis aukšto rango pareigūnus.