captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kongo pajėgos atsiėmė televizijos ir radijo stotį iš užpuolikų

Kongo Demokratinės Respublikos sostinėje pirmadienį aidėjo šūviai oro uoste ir televizijos bei radijo pastate.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kongo Demokratinės Respublikos sostinėje pirmadienį aidėjo šūviai oro uoste ir televizijos bei radijo pastate.

Kongo ginkluotosios pajėgos atsiėmė televizijos ir radijo stotį iš ginkluotų užpuolikų, kurie ją buvo užėmę pirmadienio rytą. Mažiausiai trys užpuolikai buvo nukauti, pranešė informacijos ministras Lambert Mende. Jis taip pat pridūrė, kad asmenys buvo ginkluoti, tačiau „neturėjo galimybės išsilaikyti nė valandos“.

L. Mende teigimu, užpuolikai privertė du stoties darbuotojus perskaityti parengtą pranešimą, tačiau šiuo metu jiems pavojus negresia. Anot BBC, televizija atnaujino programų transliaciją. Policijos atstovai teigė, kad mačetėmis ir šaunamaisiais ginklais apsiginklavę jaunuoliai žurnalistus paėmė įkaitais.

Muitinės pareigūnai „Reuters“ sakė, kad šūviai oro uoste pasigirdo iškart po to, kai buvo užpultas Kongo nacionalinis radijas ir televizija (pranc. „Radio-Television nationale congolaise“). Socialiniuose tinklapiuose taip pat pasirodė informacija apie kareivinėse pasigirdusius šūvius.

Prieš nutrūkstant televizijos transliacijai, du užpuolikai pasirodė prieš kameras ir privertė du darbuotojus perskaityti pranešimą, nukreiptą prieš šalies prezidentą Josephą Kabilą. Anot „Reuters“, užpuolikai pranešė, kad ketina išvaduoti Kongo žmones iš ruandiečių vergijos.

1997 m. kaimyninės Ruandos remiami Kongo daliniai nuvertė ilgametį vadovą Mobutu Sese. Prezidentu tuomet tapo dabartinio vadovo tėvas Laurent`as Kabila.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...