Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Taifūną išgyvenę filipiniečiai stengiasi išgelbėti Kalėdas

ELTA2015.09.08 13:45

Filipinų katalikai, prieš beveik septynias savaites išgyvenę supertaifūną, stengiasi sukrapštyti ką gali, kad galėtų švęsti Kalėdas, skelbia „Reuters“.

Filipinų katalikai, prieš beveik septynias savaites išgyvenę supertaifūną, stengiasi sukrapštyti ką gali, kad galėtų švęsti Kalėdas, skelbia „Reuters“.

Filipinietė, keturių vaikų motina, Rhodora Tonningsen šiais metais neturi žaisliukų savo kalėdinei eglutei papuošti, tad ją dekoravo makaronų pakeliais ir tuščiomis skardinėmis, gautomis iš humanitarinių organizacijų. „Galbūt mes nebeturime nieko, bet tai nesvarbu – mes likome gyvi ir sveiki“, – sako R. Tonningsen.

Per stichiją, užklupusią salą lapkričio 8 d., mažiausiai 6 tūkst. 102 žmonės žuvo, beveik 1 800 gyventojų laikomi dingusiais be žinios, dar 4 milijonai neteko namų ir švenčia Kalėdas palapinėse, evakuacijos centruose arba savo namų griuvėsiuose.

Peteisr Lacandazo sutiko pirmąsias Kalėdas be didžiosios dalies savo šeimos. 22 artimieji, įskaitant žmoną, penkias dukras, žentus ir anūkus, nuskendo užklupus stichijai. Gyvi liko tik sūnus ir anūkas. „Jie ten kartu, jų tiek daug. Tad jiems nebus taip liūdna, kaip mums“, – guodėsi P. Lacandazo.

Apie 90 proc. iš 97 mln. Filipinų gyventojų yra krikščionys, dauguma Romos katalikai.

„Tikėjimas, tikėjimas mus palaiko“, – sako Ronaldas Lago, išklausęs Bernelių mišias su savo šeima.

„Mes esame kartu ir tai yra svarbiausia“, – pridūrė jis bažnyčioje skambant kalėdinėms giesmėms.