Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Europoje dėl smarkaus vėjo ir lietaus žuvo du žmonės, dar vienas dingo jūroje

BNS2015.09.08 13:45

Kai kuriose Europos dalyse keliones ir pasirengimą šventėms pirmadienį trikdė smarkūs vėjai ir liūtys, žuvo mažiausiai du žmonės, o dar vienas žmogus dingo jūroje prie Prancūzijos krantų.

Kai kuriose Europos dalyse keliones ir pasirengimą šventėms pirmadienį trikdė smarkūs vėjai ir liūtys, žuvo mažiausiai du žmonės, o dar vienas žmogus dingo jūroje prie Prancūzijos krantų.

Didžiojoje Britanijoje, Anglijos šiaurės vakaruose, patvinusioje upėje buvo rastas nuskendęs vyras, pranešė vietos policijos inspektorius Chisas Wrightas.

Tuo tarpu Šiaurės Velse žuvo upės srovės nunešta moteris.

Be to, baiminamasi, kad žuvo vienas rusas, kuris iškrito per apgadinto prekinio laivo bortą prie Prancūzijos šiaurės vakarų pakrantės, maždaug 220 km nuo Bresto.

Gelbėtojai vėlai pirmadienį jo ieškojo, bet vėliau turėjo nutraukti paiešką. Atlanto laivybos pareigūnai sakė, kad tas vyras į jūrą įkrito pučiant stipriam vėjui, kurio gūsiai siekė 120 km per valandą, ir esant bangavimui iki 7 m aukščio.

Vieną „Brittany Ferries“ laivo keleivį, kuris dėl bangavimo kentė stiprius nugaros skausmus, teko sraigtasparniu evakuoti į Brestą.

Prancūzijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose elektros neteko maždaug 90 tūkst. namų, pranešė prancūzų kompanija ERDF. Bretanės ir Normandijos regionuose sutriko skrydžiai ir geležinkelių eismas.

Britų meteorologai paskelbė antro aukščiausio laipsnio perspėjimą dėl lietaus beveik visoje pietinėje Anglijos dalyje ir Velse.

Antro aukščiausio laipsnio perspėjimas dėl vėjo ir bangų buvo paskelbtas ir 23-ijuose Prancūzijos departamentuose.

Londono Hitrou oro uoste buvo atšaukta maždaug 30 skrydžių, daugiausia – į Europą.

Britų traukinių kompanijos sumažino važinėjančių traukinių skaičių arba išvis sustabdė eismą kai kuriose geležinkelio linijose. Keliose svarbiose linijose, pavyzdžiui, jungiančioje Londoną ir Birmingamą centrinėje Anglijoje, traukiniai dėl oro sąlygų turėjo važinėti mažesniu greičiu.

„Eurostar“ traukinių, važinėjančių tarp Britanijos, Prancūzijos ir Belgijos, eismas nebuvo paveiktas.

Tačiau keltai tarp Prancūzijos ir Britanijos neplaukiojo, o Pietų Anglijoje esantis Doverio uostas pirmadienį vakare paskelbė, kad buvo priverstas užsidaryti.

Britų meteorologai taip pat perspėjo dėl galimų potvynių Pietvakarių Anglijoje.

Kornvalyje be elektros liko 3 tūkst. namų ir kompanijų, nes stiprus vėjas išvertė elektros stulpus.

Liūtys ir stiprus vėjas taip pat talžė Airiją, kur savaitgalį dėl stipraus vėjo neveikė daugiau kaip 5 tūkst. telefono linijų.

Oro sąlygos kažkiek trukdo ir šventiniam pasirengimui. Prancūzijoje pareigūnai pataria tokių renginių kaip Kalėdų mugės organizatoriams sustiprinti laikinas konstrukcijas ir instaliacijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.