captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš Šiaurės Korėjos – grasinimai atakuoti be įspėjimo

Seule per protestus prieš Šiaurės Korėją sudeginus jos lyderio fotografiją, Pchenjanas nusiuntė Pietų Korėjai faksą, grasindamas užpulti ją be perspėjimo.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Seule per protestus prieš Šiaurės Korėją sudeginus jos lyderio fotografiją, Pchenjanas nusiuntė Pietų Korėjai faksą, grasindamas užpulti ją be perspėjimo.

Naujienų agentūros „Yonhap“ teigimu, šis įspėjimas buvo pasiųstas faksu iš Šiaurės Korėjos Nacionalinės gynybos komisijos į Pietų Korėjos Nacionalinę saugumo tarybą, reaguojant į protestus, kurie buvo surengti velionio Šiaurės Korėjos lyderio mirties metinių proga, rašo „The Telegraph“.

Perspėjimas buvo gautas netrukus po to, kai kelios konservatyvios organizacijos per antrąsias buvusio režimo lyderio Kim Jong Ilo mirties metines Seule surengė protestus.

Teigiama, jog kai kurie protestuotojai degino dabartinio šalies lyderio Kim Jong Uno fotografijas. Šiaurės Korėjoje šis veiksmas buvo pasmerktas „kaip didžiausias įžeidimas“.

Pietų Korėjos vyriausybė nedelsiant atsakė į Pchenjano grasinimus, žadėdama „griežtai reaguoti“ į bet kokias provokacijas.

Šiame regione įtampa dar kartą padidėjo, kai praėjusią savaitę jaunasis Šiaurės Korėjos lyderis, siekdamas konsoliduoti savo valdžią, viešai įvykdė mirties bausmę savo dėdei Jang Song Thaekui.

Šiaurės Korėjai įprasta siuntinėti karingus grasinimus Pietų Korėjai. Kariuomenės pareigūnai pažymi, kad šį kartą jokių neįprastos veiklos ženklų nebuvo.

Seulas, kuriame gyvena 10 mln. žmonių, yra pasiekiamas tradicinei artilerijai, kurią turi Šiaurės Korėjos kariai prie smarkiai įtvirtintos sienos.

Grasinimai pasigirdo tuo metu, kai Šiaurės Korėjoje trečią kartą lankosi buvusi NBA žvaigždė Dennisas Rodmanas.

Sportininkas, lydimas filmavimo komandos, Šiaurės Korėjoje keturias dienas treniruos nacionalinę Šiaurės Korėjos krepšinio komandą parodomosioms rungtynėms, kurios įvyks sausio mėnesį Pchenjane.

Nors D. Rodmanas sulaukė raginimų per savo vizitą akcentuoti Šiaurės Korėjos režimo žmogaus teisių pažeidimus, jis atsisakė veltis į politinius reikalus ir tvirtino, kad jo kelionė skirta „pramogai“, o ne politikai.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close