Pasaulyje

2013.12.18 16:50

Saudo Arabija pasirengusi viena imtis veiksmų dėl Sirijos ir Irano

ELTA2013.12.18 16:50

Vakarų politika Irano ir Sirijos atžvilgiu yra „pavojingas lošimas“ ir Saudo Arabija yra pasirengusi viena imtis veiksmų saugumui regione užtikrinti, praneša agentūra AFP.

Vakarų politika Irano ir Sirijos atžvilgiu yra „pavojingas lošimas“ ir Saudo Arabija yra pasirengusi viena imtis veiksmų saugumui regione užtikrinti, praneša agentūra AFP.

„Manome, kad dauguma Vakarų politikų veiksmų Irane ir Sirijoje gali ant kortos pastatyti Artimųjų Rytų saugumą ir stabilumą“, – laikraštyje „New York Times“ rašo Saudo Arabijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje princas Mohammedas bin Nawafas bin Abdulazizas.

„Tai pavojingas lošimas, dėl kurio negalime tylėti, ir nestovėsime nuošalyje“, – tvirtina ambasadorius.

Šis ambasadoriaus straipsnis yra naujausias iš daugelio Saudo Arabijos politikų viešų pareiškimų apie nepasitenkinimą JAV ir Vakarų diplomatinėmis iniciatyvomis Sirijoje ir Irane. Visai neseniai Saudo Arabijos lyderiai retai kritikuodavo savo vakariečius sąjungininkus. Tačiau Saudo Arabiją papiktino Vašingtono sprendimas atsisakyti ketinimų Sirijoje imtis karinių veiksmų ir JAV parama laikinajam susitarimui su Iranu dėl branduolinės programos.

„Vietoje to, kad pasipriešintų Sirijos ir Irano vyriausybėms, kai kurie mūsų Vakarų partneriai atsisakė imtis labai reikalingų veiksmų“, – rašė ambasadorius.

„Kokia yra „taikos“ kaina, kai ji sudaroma su tokiais režimais?“ – pridūrė jis.

Anot ambasadoriaus, Saudo Arabija neturi kito pasirinkimo, ir privalo būti kategoriškesnė ir labiau pasiryžusi kovoti už „tikrąjį stabilumą, kurio mūsų regionui taip reikia“. Saudo Arabija ketina net ir be Vakarų pagalbos vykdyti savo „pasaulinius įsipareigojimus“ politikos ir ekonomikos srityse.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius