Pasaulyje

2012.08.06 16:53

Graikija deportuos per 1600 imigrantų

LRT.lt2012.08.06 16:53

Graikijos policija sako, kad deportuos daugiau kaip 1600 nelegalių imigrantų – tai pasekmė griežtų priemonių, kurių Atėnai ėmėsi pastarosiomis dienomis.

Graikijos policija sako, kad deportuos daugiau kaip 1600 nelegalių imigrantų – tai pasekmė griežtų priemonių, kurių Atėnai ėmėsi pastarosiomis dienomis.

Iš viso buvo sulaikyta daugiau kaip 6000 žmonių, dauguma vėliau paleisti, praneša bbc.co.uk.

Viešosios tvarkos ministras Nikos Dendias tokias griežtas priemones gina. Jis sakė, jog Graikijos ekonomikos padėtis tokia, jog šalis negali sau leisti imigrantų invazijos.  

Ministras imigraciją vadina „bomba ant visuomenės ir valstybės pamatų“.  „Jei nesukursime tinkamos struktūros imigracijai valdyti, mes subyrėsime“, – perspėjo N. Dendias.

88 nelegalūs imigrantai jau sekmadienį buvo išsiųsti atgal į Pakistaną.

Graikijos valdžia padidino pasieniečių skaičių prie sienos su Turkija baiminantis staigaus pabėgėlių antplūdžio blogėjant situacijai Sirijoje.

Daugiau nei 80 proc. migrantų, patenkančių į Europos Sąjungą, daro tai per Graikiją, išgyvenančią didžiausią recesiją per daugybę dešimtmečių. 

Kai kurie Graikijos politikai paragino vyriausybę laikytis griežtesnės pozicijos nelegalios imigracijos klausimu. Tam, atrodo, pritaria ir dalis visuomenės. Pastaruosiuose rinkimuose kraštutinės dešinės partija „Auksinė aušra“ laimėjo pakankamai balsų, kad patektų į parlamentą.

Praėjusią savaitę šalia Graikijos parlamento ši partija dalijo nemokamą maistą jo stokojantiesiems. Tačiau maisto žmonės gaudavo tik tuo atveju, jei įrodydavo, jog jie yra Graikijos piliečiai ir pateikdavo svarbią asmeninę informaciją, įskaitant savo kraujo grupę, pranešė Graikijos laikraštis „Kathimerini“. 

Graikija dažnai sulaukia kritikos dėl to, kaip elgiasi su imigrantais. „Amnesty International“ kaltina šalį, jog ši su prieglobsčio prašytojais elgiasi kaip su nusikaltėliais ir laiko juos sulaikymo centruose.

Graikija ne kartą yra prašiusi kitų Europos šalių labiau jai padėti spręsti nelegalios imigracijos į ES problemą, argumentuodama, kad jai tenka neproporcingai didelė našta.