Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos valdančioji partija pareikalavo pertvarkyti vyriausybę

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos valdančioji partija pirmadienį pareikalavo iš esmės pertvarkyti vyriausybės sudėtį, lyderiams mėginat išeiti iš didžiausios per daugiau nei dešimtmetį politinės krizės.

Ukrainos valdančioji partija pirmadienį pareikalavo iš esmės pertvarkyti vyriausybės sudėtį, lyderiams mėginat išeiti iš didžiausios per daugiau nei dešimtmetį politinės krizės.

„Iškėlėme reikalavimą premjerui Mykola Azarovui pertvarkyti vyriausybę 90 procentų“, – po derybų su vyriausybės vadovu sakė prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos deputatė Ana German.

„Azarovas sakė, kad šiandien informuos prezidentą apie frakcijos poziciją, ir išvados neabejotinai bus padarytos“, – A. German pridūrė po uždaro susitikimo, kuriame dalyvavo visi ministrų kabineto nariai.

A. German, buvusi V. Janunovyčiaus padėjėja, sakė, kad M. Azarovo atsistatydinimo galimybė nebuvo svarstoma.

Praeitą mėnesį priimtas V. Janukovyčiaus sprendimas nepasirašyti svarbių sutarčių su Europos Sąjunga (ES) dėl politinės asociacijos ir laisvosios prekybos, taip pat vėlesnis milicijos jėgos panaudojimas prieš protestuotojus nugramzdino šalį į giliausią politinę krizę per daugiau nei dešimtmetį.

Naujausias pranešimas buvo paskelbtas po to, kai penktadienį žlugo pirmosios tiesioginės derybos tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos.

V. Janukovyčius pasiūlė nuolaidų, tokių kaip amnestija visiems suimtiems protestuotojams ir aukštų pareigūnų pašalinimas iš postų dėl milicijos smurto.

Opozicija pareiškė, kad tokios priemonės nepakankamos, ir pareikalavo M. Azarovo atsistatydinimo bei pirmalaikių parlamento ir prezidento rinkimų.

Protestų judėjimas, vykstantis jau ketvirtą savaitę, planuoja surengti naują didelį mitingą antradienį, kai V. Janukovyčius išvyks į Maskvą tartis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl strateginės partnerystės plano.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.