Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Klyčko: Ukrainos valdžia neatsižvelgė nė į vieną opozicijos reikalavimą

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainoje parlamento frakcijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko pareiškė, kad per „apskritojo stalo“ derybas valdžia neketino nė kiek nusileisti opozicijai.

Ukrainoje parlamento frakcijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko pareiškė, kad per „apskritojo stalo“ derybas valdžia neketino nė kiek nusileisti opozicijai.

„Valdžia neatsižvelgė nė į vieną opozicijos reikalavimą, – sakė V. Klyčko. – Šiandien šis „apskritasis stalas“ tebuvo tik demonstravimas – „nė vieno žingsnio opozicijos link“. Nebuvo priimta nė vieno sprendimo esminiais klausimais“.

V. Janukovyčius savo baigiamojoje kalboje per šias derybas paragino mitinguojančius nusiraminti ir leisti politikams rasti išeitį iš krizės.

„Kreipiuosi į visus piliečius, kurie stovi visuose maidanuose: nusiraminkite, nutraukite priešpriešą“, – sakė jis.

„Priešprieša niekada neatvedė prie ko nors gera. Prašau, suteikit galimybę šiandien politikams – valdžiai, opozicijai – kartu išeiti iš šitos padėties“, – kalbėjo V. Janukovyčius.

Dar jis pabrėžė, kad Ukraina eis savo vystymosi keliu, ir priešpriešos politika nepriimtina.

Ukrainos prezidentas dar padėkojo opozicijos lyderiams, kad dalyvavo apvaliojo stalo derybose: „Itin svarbu mums kartu pakalbėti apie mūsų ateitį“.

Žurnalistams, išeidamas iš rūmų „Ukraina“, kur vyko Visos tautos apskritojo stalo derybos, V. Janukovyčius pasakė, kad jis „tiki Ukrainos liaudies išmintimi“.

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka mano, kad pirmiausia, siekiant išeities iš gilios politinės krizės, reikia prezidento sprendimo dėl eurointegracijos sutarties pasirašymo.

„Dabartiniam prezidentui reikia priimti politinį sprendimą dėl eurointegracijos sutarties pasirašymo, – nurodė jis. – Aš esu už tai, kad šis sprendimas būtų pasirašytas iki Naujųjų metų“.

Tik paskui reikia imtis visų kitų veiksmų, siekiant Ukrainos išėjimo iš susidariusios padėties, pabrėžė V. Juščenka.

Tuo tarpu buvęs prezidentas Leonidas Kravčiukas po šių derybų pranešė, kad ketinama visos tautos „apskritojo stalo“ derybas pratęsti kitą savaitę, bet, matyt, be V.Janukovyčiaus.

„Tikėtina, kitą savaitę (susirinksime), kad galėtume kitose apskritojo stalo derybose pradėti darbą su dokumentais“, – nurodė jis penktadienį žurnalistams ir pridūrė, kad, jose valstybės galva V. Janukovyčius, matyt, nedalyvaus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.