Pasaulyje

2013.12.03 17:36

Rygoje protestavo mero šalininkai ir priešininkai

ELTA2013.12.03 17:36

Prie Rygos savivaldybės susirinko apie 50 žmonių, kurie reikalavo, kad meras Nilas Ušakovas atsistatydintų dėl tragedijos „Maxima“ parduotuvėje.

Prie Rygos savivaldybės susirinko apie 50 žmonių, kurie reikalavo, kad meras Nilas Ušakovas atsistatydintų dėl tragedijos „Maxima“ parduotuvėje.

Protestuotojams vadovauja buvęs Rygos miesto tarybos narys Janis Martinas Skuja. Jis tvirtina, kad meras privalo atsistatydinti, nes Rygos miesto taryba nesugebėjo užtikrinti, kad būtų laikomasi statybų saugos ir kokybės standartų.

Prie savivaldybės taip pat susirinko apie 200 mero šalininkų. Tarp jų buvo nemažai miesto transporto bendrovės „Rigas satiksme“ darbuotojų. Šiai įmonei Rygos savivaldybė skiria dideles subsidijas. Pranešama, kad N. Ušakovo rėmėjai į demonstraciją buvo atvežti autobusais ir vaišinami užkandžiais. Profesinės sąjungos LABA atstovas Raimondas Gailis žiniasklaidai sakė, kad paramos mitingą surengė kitas sąjungos atstovas Kasparas Grinbergas, tačiau šis pareiškė, kad nieko neorganizavo.

N. Ušakovo rėmėjų demonstracija prasidėjo pusvalandžiu anksčiau, todėl jie užsiėmė vietą prie pat savivaldybės pastato. Vėliau atvykę mero priešininkai apsistojo toliau.

N. Ušakovas su vicemeru trumpam išėjo į lauką. Meras padėkojo savo rėmėjams, o kai reporteriai paklausė apie didelį susirinkusių „Rigas satiksme“ darbuotojų skaičių, jis atsakė, kad atvykti į demonstraciją niekas nebuvo verčiamas.