Pasaulyje

2013.11.04 09:07

Malyje nušauti du pagrobti prancūzų žurnalistai (atnaujinta)

BNS2013.11.04 09:07

Du prancūzų radijo žurnalistai, kuriuos Malio šiaurėje pagrobė ginkluoti vyrai, buvo rasti negyvi. Prancūzijos užsienio reikalų ministro teigimu, jie buvo nušauti. Prezidentas F. Hollande`as tai pavadino „niekingu“ aktu.

Du prancūzų radijo žurnalistai, kuriuos Malio šiaurėje pagrobė ginkluoti vyrai, buvo rasti negyvi. Prancūzijos užsienio reikalų ministro teigimu, jie buvo nušauti. Prezidentas F. Hollande`as tai pavadino „niekingu“ aktu.

Ghislaine Dupont ir Claude`as Verlonas iš „Radio France Internationale“ (RFI) šeštadienį vyko į Malio šiaurėje esantį Kidalio miestą paimti interviu iš tuaregų separatistų grupuotės „Nacionalinis judėjimas už Azavado išvadavimą“ (MNLA) atstovo ir buvo pagrobti prie jo namų, pranešė žurnalistų darbdavys.

RFI nurodė, jog MNLA atstovas Ambery Agas Rhissa sakė, kad lauke girdėjo sambrūzdį ir „matė, kaip pagrobėjai sodina tuos žurnalistus į smėlio spalvos visureigį“.

Tie vyrai su turbanais, kurie kalbėjo tuaregų tamašekų kalba, „įsakė ponui Agui Rhissai grįžti į vidų ir privertė žurnalistų vairuotoją atsigulti“, sakoma RFI pranešime, kuriame priduriama, kad atstovas girdėjo žurnalistus priešinantis ir protestuojant.

„Tai paskutinis kartas, kai tie žurnalistai buvo matyti gyvi“, – sakė „France Media Monde“, kuriai priklauso RFI, vadovė Marie-Christine Saragosse.

F. Hollande`as išreiškė „pasipiktinimą šiuo niekingu aktu“, sakoma prezidentūros pareiškime.

F. Hollande`as, kuris sausio mėnesį nusiuntė į Malį prancūzų pajėgas išstumti iš šalies šiaurės regiono islamistų sukilėlių, sekmadienį sušaukė savo ministrų posėdį „drauge su Malio pareigūnais ir JT (Jungtinių Tautų) pajėgomis“ nustatyti „šių žmogžudysčių aplinkybių“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas sekmadienį sakė, kad du prancūzų radijo žurnalistai, kurie Šiaurės Malyje buvo pagrobti ir nužudyti, buvo nušauti.

Ghislaine Dupont ir garso technikas Claude`as Verlonas iš „Radio France Internationale“ (RFI) buvo „šaltakraujiškai nužudyti“, sakė L. Fabiusas.

„Vienam teko dvi kulkos, o kitam – trys“, – pridūrė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius