Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Los Andželo oro uoste šaudęs vyras ketino nužudyti daug agentų (papildyta)

BNS2015.09.08 13:45

Los Andželo oro uoste šaudęs vyras su savimi turėjo raštelį, kuriame sakoma, kad jis planavo nužudyti „daug“ agentų, šeštadienį, paskelbdami kaltinimus, pranešė pareigūnai.

Los Andželo oro uoste šaudęs vyras su savimi turėjo raštelį, kuriame sakoma, kad jis planavo nužudyti „daug“ agentų, šeštadienį, paskelbdami kaltinimus, pranešė pareigūnai.

Vienas kaltintojas papasakojo, kad Paulas Ciancia, kaip įtariama, pradėjo „iš arti“ šaudyti į Gerardo Hernandezą, kuris tapo pirmuoju tarnyboje žuvusiu Transporto saugumo administracijos (TSA) pareigūnu per jos 12 metų istoriją. TSA buvo įkurta po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų prieš Jungtines Valstijas.

Tuo tarpu žuvusio pareigūno našlė sakė, kad yra „tikrai priblokšta“ dėl vyro netekties.

„Jis buvo linksmas žmogus, visada besišypsantis ir didžiavosi savo tarnyba Amerikos visuomenei“, – sakė Ana Hernandez.

P. Cianciai, kuris per išpuolį panaudojo automatą „Smith & Wesson“ ir daug šovinių, gali grėsti mirties bausmė už federalinio pareigūno nužudymą ir smurtavimą tarptautiniame oro uoste.

P. Ciancios penktadienio siautėjimas Los Andželo tarptautiniame oro uoste sukėlė chaosą ir sutrikdė daugiau kaip 1,5 tūkst. skrydžių. Normalus oro uosto darbas buvo atnaujintas tik šeštadienį, po daugiau kaip 24 valandų.

Pasakodamas, kaip prasidėjo šaudymas, vienas kaltintojas sakė, kad P. Ciancia išsitraukė „iš krepšio .223 (colio, 5,56 mm) kalibro automatą „M&P-15“ ir iš arti paleido daug šūvių“ į 39 metų G.Hernandezą. Tai įvyko kelios minutės po 9 val. oro uosto 3-iajame terminale.

Šūviai sužeidė G. Hernandezą; 23 metų užpuolikas tada nuėjo prie netoliese esančio eskalatoriaus, bet paskui grįžo ir „vėl šovė į sužeistą pareigūną“, sakė Andre Birotte`as.

Tada P. Ciancia nuėjo tolyn į terminalą ir šovė į dar keturis žmones, tarp jų – du kitus TSA pareigūnus, kol po susišaudymo su oro uosto policija buvo sulaikytas.

Įtariamasis, kuris tebėra ligoninėje ir dar neatsakė į jokius tyrėjų klausimus, savo krepšyje turėjo raštelį, kuris rodo, kad jis „specialiai taikėsi į TSA pareigūną“, kuriam jautė „pyktį ir pagiežą“.

Tas ranka rašytas raštelis, rastas į oro uostą atsineštame krepšyje, rodo, kad jis „priėmė sąmoningą sprendimą žudyti daug TSA darbuotojų“, – sakė Davidas Bowdichas, vadovaujantis FTB Los Andželo biurui.

„Tame raštelyje, kurį ranka parašė atsakovas, kurį pasirašė atsakovas, radome pareiškimą, kuriame jis (sako) priėmęs sąmoningą sprendimą žudyti daug TSA darbuotojų, – nurodė D.Bowdichas. – Vienoje laiško vietoje jis kalba apie juos ir pareiškia, kad nori „sukelti baimę jų klastinguose protuose“.

Laiškas primena savižudžio raštelį, laikraščiui „The Los Angeles Times“ sakė vienas teisėsaugos pareigūnas, kurio pavardė neskelbiama.

Laiške taip pat sakoma, kad P. Ciancia nenorėjo pakenkti jokiems „nekaltiems“ žmonėms ir kad jis nori kenkti tik TSA agentams, rašė laikraštis.

Los Andželo meras Ericas Garcetti penktadienį sakė, kad P.Ciancia tuo metu, kai buvo areštuotas, turėjo daug amunicijos.

A. Birotte`as sakė, kad oro uosto policija keturis kartus šovė į P. Ciancią ir kad jis turėjo maždaug 150 šovinių. Į įtariamąjį šaudė du oro uosto policininkai.

Per mažiau nei 10 minučių, kai šaudė, P. Ciancia priėjo prie virtinės terminale buvusių žmonių ir nukreipęs į juos ginklą klausinėjo, ar jie yra TSA darbuotojai, rašo minėtas laikraštis.

Jeigu jie atsakydavo „ne“, jis eidavo toliau, laikraščiui pasakojo liudininkai, kurie taip pat sakė, kad jis ne kartą plūdo TSA.

Nors pareigūnai neskelbia, kokia įtariamojo būklė, „The Los Angeles Times“ rašė, kad jis į ligoninę buvo nuvežtas kritinės būklės ir kad kulkos pataikė jam į koją ir galvą.

FTB pranešė, kad P.Ciancia dabar gyvena Los Andžele, bet yra kilęs iš Naujojo Džersio valstijos šalies rytuose.

Prieš išpuolį P.Ciancia savo jaunesniajam broliui nusiuntė SMS žinutę, kad gali pakenkti sau, rašė „The Washington Post“. Dėl tos žinutės įtariamojo tėvas susisiekė su Naujojo Džersio policija, kuri, savo ruožtu, susisiekė su kolegomis Los Andžele.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.