captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prie JT būstinės Ženevoje tibetiečiai surengė protestą dėl Kinijos valdymo

Tibeto aktyvistai antradienio rytą prieš komisijos susitikimą, kuriame bus svarstoma žmogaus teisių padėtis Kinijoje, užkopė ant pastolių prie Jungtinių Tautų (JT) būstinės Ženevoje ir išskleidė plakatą. Tibetiečiai paragino kovoti už Tibeto laisvę, skelbia „Reuters“ ir BBC. T
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Tibeto aktyvistai antradienio rytą prieš komisijos susitikimą, kuriame bus svarstoma žmogaus teisių padėtis Kinijoje, užkopė ant pastolių prie Jungtinių Tautų (JT) būstinės Ženevoje ir išskleidė plakatą. Tibetiečiai paragino kovoti už Tibeto laisvę, skelbia „Reuters“ ir BBC.

Mažiausiai trys demonstrantai iš organizacijos „Studentai už laisvą Tibetą“ užlipo ant pastolių šalia šiuo metu renovuojamų JT rūmų ir pakabino baltą plakatą su užrašu „Žmogaus teisės Kinijoje – JT, kovokit už Tibetą“.

JT atstovė, kurią „Reuters“ informavo apie incidentą, nieko nekomentavo.

Pekinas neketina keisti „teisingos“ politikos Tibete, nes ji davė precedento neturinčių rezultatų, teigiama Kinijos vyriausybės pranešime.

Kinija pirmą kartą nuo prezidento Xi Jinpingo atėjimo į valdžią turės apginti žmogaus teisių statistiką prieš JT komisiją Ženevoje. Visos JT narės kas ketverius metus turi praeiti šią procedūrą.

Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad išsiųsta „labai didelė“ delegacija.

Pasak ministerijos atstovės, tai „parodo, kaip rimtai Kinijos vyriausybė vertina“ savo antrąjį žmogaus teisių padėties įvertinimą.

Kinų pareigūnai pateiks pristatymą bei aptars „pastangas, kurių buvo imtasi įgyvendinant įsipareigojimus žmogaus teisėms, bei įvertins teigiamus rezultatus ir įvardins kilusias problemas“, sakoma JT pranešime.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...