Pasaulyje

2013.10.21 10:30

Meksika reikalauja JAV atsakymų dėl įtariamo šnipinėjimo

BNS2013.10.21 10:30

Meksika pareikalavo atsakymų iš Vašingtono, kai vienas Vokietijos savaitraštis paskelbė, jog JAV agentai įsilaužė į buvusio prezidento Felipe Calderono elektroninį paštą.

Meksika pareikalavo atsakymų iš Vašingtono, kai vienas Vokietijos savaitraštis paskelbė, jog JAV agentai įsilaužė į buvusio prezidento Felipe Calderono elektroninį paštą.

Savaitraštis „Der Spiegel“ savo pranešimą grindė dokumentus, nutekintus buvusio JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) kontraktininko Edwardo Snowdeno, kuriuose esą nurodoma, jog NSA daugelį metu šnipinėjo Meksikos vyriausybę.

„Meksikos vyriausybė dar kartą kategoriškai smerkia institucijų ir Meksikos piliečių komunikacijos privatumo pažeidimą, – sakoma sekmadienį paskelbtame Meksikos URM pranešime. – Tokia praktika nepriimtina, neteisėta ir prieštarauja Meksikos bei tarptautinius įstatymus.“

Ministerija pridūrė prašysianti JAV pareigūnų „kiek įmanoma greičiau“ pateikti atsakymus.

Kaip rašo „Der Spiegel“, 2010-ųjų gegužę NSA įsilaužė į Meksikos prezidentūros elektroninio pašto sistemą ir galėjo prieiti prie tuomečio šalies vadovo F. Calderono korespondencijos.

„Santykiuose tarp kaimynų ir partnerių nėra vietos tokiai praktikai, kuri esą buvo vykdoma“, – sakoma Meksikos vyriausybės pranešime.

E. Snowdeną, kuriam yra suteiktas laikinas prieglobstis Rusijoje, Vašingtonas nori susigrąžinti ir teisti jį už šnipinėjimą bei kitus numanomus nusikaltimus, kai buvęs NSA IT sistemų administratorius nutekino detalių apie šios agentūros vykdomą didžiulio masto šnipinėjimą Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje.

Rugsėjį JAV žurnalistas Glennas Greenwaldas, kuris yra susipažinęs su E. Snowdeno nutekintais dokumentais, pranešė, jog NSA šnipinėjo ir dabartinio Meksikos prezidento Enrique Penos Nieto elektroninius laiškus prieš jo išrinkimą praeitais metais.

G. Greenwaldas taip pat sakė Brazilijos televizijai „Globo“, kad NSA sekė Brazilijos prezidentės Dilmos Rousseff elektroninius kontaktus ir rinko informaciją apie valstybinę energetikos milžinę „Petrobras“.

Dėl tų pranešimų D. Rousseff pasmerkė Jungtines Valstijas, sakydama kalbą Jungtinėse Tautose, taip pat atšaukė planuotą vizitą Vašingtone.

Rugsėjį E. Pena Nieto sakė, kad per pokalbį telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama išgirdęs pažadą ištirti įtariamo šnipinėjimo atvejus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius