captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karo nusikaltėlio E. Priebke laidotuvės buvo sustabdytos

Per karo nusikaltėlio, buvusio SS karininko Ericho Priebke laidotuves kilo protestai ir ceremonija buvo sustabdyta, informuoja BBC.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Per karo nusikaltėlio, buvusio SS karininko Ericho Priebke laidotuves kilo protestai ir ceremonija buvo sustabdyta, informuoja BBC.

Albano Lacialė mieste Italijoje daugiau nei 500 žmonių pravažiuojant karstui su E. Priebke palaikais šaukė „žudikas“ ir susirėmė su nacių šalininkais.

Buvęs SS karininkas 1998 metais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už daugiau nei 300 civilių nužudymą. Savo bausmę jis atliko namų arešto sąlygomis ir būdamas 100 metų amžiaus mirė spalio 11 dieną.

Po E. Priebke mirties prasidėjo aršūs ginčai dėl to, ką daryti su jo kūnu. Antradienį laidotuvės buvo sustabdytos ir klausimas liko neišspręstas. Tiksli laidotuvių nutraukimo priežastis nėra žinoma, bet E. Priebke advokatas teigia, kad laidotuvės buvo sustabdytos, nes pareigūnai neleido dalyvauti E. Priebke šeimos nariams.

Per Antrąjį pasaulinį karą E. Priebke tarnavo SS daliniuose ir dalyvavo masinėse žudynėse Adreatinos olose Romoje 1944 metais, kur buvo nužudyti 335 Italijos piliečiai. Jis nė karto neatsiprašė už savo veiksmus.

Vatikanas paskelbė beprecedentį draudimą jo laidotuves rengti katalikiškose bažnyčiose Romoje. Argentina, kur prieš ekstradiciją į Italiją E. Priebke gyveno beveik 50 metų, atsisakė priimti jo kūną. Tačiau laidotuvių ceremoniją rengti pasisiūlė nuo katalikų atskilusi Šv. Pijaus X brolija, dažnai kaltinama kraštutinėmis dešiniųjų pažiūromis ir antisemitizmu. Šv. Pijaus X brolijos kunigas Floriano Abrahamowiczius Italijos radijui sakė, kad E. Priebke buvo jo draugas, krikščionis ir ištikimas karys.

Italijos žiniasklaida praneša, kad E. Priebke karstas jau buvo nugabentas į Šv. Pijaus X brolijos kapines ir prasidėjo laidotuvių ceremonija, kai į teritoriją įsiveržė protestuotojai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...