Pasaulyje

2013.10.14 08:47

Sirijoje pagrobti šeši Raudonojo Kryžiaus darbuotojai ir vietos savanoris

ELTA2013.10.14 08:47

Ginkluoti užpuolikai sekmadienį pagrobė šešis Raudojo Kryžiaus darbuotojus ir vietinį Sirijos Raudonojo Pusmėnulio savanorį, praneša „Reuters“.  

Ginkluoti užpuolikai sekmadienį pagrobė šešis Raudojo Kryžiaus darbuotojus ir vietinį Sirijos Raudonojo Pusmėnulio savanorį, praneša „Reuters“.

Tarptautinis Raudono Kryžiaus komitetas pranešė, kad neturi jokio kontakto su užpuolikais. Komiteto atstovas Ewanas Watsonas atsisakė atskleisti, kokios tautybė ir lyties yra pagrobti darbuotojai.

Raudono Kryžiaus komanda praėjusį ketvirtadienį nuvyko į Idlibo muchafazą, kad įvertintų padėtį ir nugabentų medicininių atsargų. Konvojus buvo aiškiai pažymėtas Raudonojo Kryžiaus emblema. Pakeliui atgal į Damaską, konvojų sustabdė ginkluoti užpuolikai. Sirijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad ginkluoti vyrai prieš pagrobdami darbuotojus apšaudė jų automobilius. Valstybės žiniasklaida teigia, kad nusikaltimą įvykdė „ginkluota teroristų grupė“ – taip Sirijos vyriausybė vadina sukilėlius. Raudonojo Kryžiaus atstovas E. Watsonas negalėjo patvirtinti, kad konvojus buvo apšaudytas, bet sakė, kad dingo ne tik darbuotojai, bet ir jų automobiliai.

Sirijos šiaurėje, kur sukilėliai užėmė dideles teritorijas, o vyriausybės pajėgos vis dar valdo miestus, labai padaugėjo pagrobimų. Raudonasis Kryžius ir Raudonasis Pusmėnulis yra pagrindinės humanitarinės pagalbos organizacijos, kurios dirba Sirijoje. Jos dalija savo humanitarinę paramą bei daugumą atsargų, kurias siunčia Jungtinių Tautų agentūros.
 

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos