Pasaulyje

2013.10.06 16:04

Orumo ir pagarbos dienos eitynių variklis JAV – reikalavimai pakeisti imigracijos įstatymą

Karolis Kaupinis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.06 16:04

ūkstančiai žmonių Jungtinėse Valstijose dalyvavo nacionalinės orumo ir pagarbos dienos eitynėse daugelyje šalies miestų. Pagrindinis dalyvių reikalavimas šalies vyriausybei – imigracijos įstatymų pakeitimas.

Tūkstančiai žmonių Jungtinėse Valstijose dalyvavo nacionalinės orumo ir pagarbos dienos eitynėse daugelyje šalies miestų. Pagrindinis dalyvių reikalavimas šalies vyriausybei – imigracijos įstatymų pakeitimas.

Per pastarąjį dešimtmetį Jungtinių Amerikos Valstijų kongresas jau kelis kartus nesėkmingai bandė pakeisti dar nuo 1986-ųjų galiojančius imigracijos įstatymus. Kaskart bandoma pakeisti pasenusią vizų sistemą bei palengvinti kvalifikuokos darbo jėgos paieškas Jungtinių Valstijų darbdaviams, norintiems legaliai samdyti iš užsienio atvykusius darbuotojus. Imigracijos įstatymų reforma buvo ir vienas pagrindinių naujosios prezidento B. Obamos kadencijos uždavinių. Tačiau respublikonų dominuojami atstovų rūmai kaskart kalbant apie imigraciją daugiausia dėmesio skiria sienų kontrolei bei imigrantų su pasibaigusiu vizų galiojimu paieškai ir išsiuntimui, o ne bandymams rasti galimybę šiems žmonėms pasilikti šalyje. Tokių, laukiančių teisės likti arba išsiuntimo, yra net apie 11 mln., daugiausia atvykėliai iš Centrinės ir Pietų Amerikos šalių. Būtent jie yra pagrindiniai vakarykščių eitynių dalyviai.

„Mes jau pavargome. Metai eina į pabaigą, vyriausybė uždaryta, imigracijos reforma atidėliojama jau kelis mėnesius ir mes nebenorime daugiau laukti. Norime, kad nauji įstatymai būtų priimti dar šiais metais“, – reikalavo eitynių dalyvė iš Majamio.

Paskutinį kartą naujų imigracijos įstatymų gairės buvo priimtos šį birželį. Atrodė, kad vandenys pajudės, tačiau projektas sustojo atstovų rūmuose, kur respublikonai pareiškė, kad apie imigraciją reikia šnekėti svarstant kiekvieną detalę, o ne priimant didžiulį įstatymų paketą vienu metu. Tad jei žygiuojantys žmonės galų gale ir gaus pilietybę, tai – tikrai ne potencialūs respublikonų rinkėjai.