Pasaulyje

2013.09.23 09:00

Popiežius vėl nustebino tiesmuku pasisakymu

Karolis Kaupinis, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2013.09.23 09:00

Popiežius Pranciškus nepaliauja stebinti pasaulio katalikų savo tiesmukais pasisakymais socialinėmis ir politinėmis temomis. Daugelio tikinčiųjų nuomone, tai – itin reikalingas pokytis Vatikanui.

Popiežius Pranciškus nepaliauja stebinti pasaulio katalikų savo tiesmukais pasisakymais socialinėmis ir politinėmis temomis. Daugelio tikinčiųjų nuomone, tai – itin reikalingas pokytis Vatikanui.

Jorge Bergoglio šventojo Petro soste dar vos tik pusmetį, tačiau jo pareiškimai socialine tematika pasaulio žiniasklaidoje susilaukia žymiai daugiau dėmesio nei atsargi Benedikto XVI-ojo nuomonė per visą jo tarnystę.

Praeitos savaitės pabaigoje popiežius Pranciškus pareiškė, kad Katalikų bažnyčia turėtų atsikratyti mokymų dėl abortų, kontracepcijos ir homoseksualizmo manijos. Anot jo, Vatikanas turi tapti atlaidesnis arba rizikuoja visos jo moralinių mokymų sistemos griuvimu. Duodamas interviu italų jėzuitų žurnalui, popiežius kalbėjo, kad bažnyčiai rūpi tik smulkmenos ir smulkmeniškos taisyklės.

Nepraėjus nė porai dienų, vakar atvykęs į Sardinijos salą Italijoje laikyti šventųjų sekmadieninių mišių popiežius susirinkusiai bedarbių miniai apie nedarbo problemą kalbėjo į šalį padėjęs iš anksto pasirengtą kalbą.

„Nors problema ir labai svarbi čia, ji liečia ne tik Sardiniją, Italiją ar Europą. Tai pasaulio ekonominės sistemos padarinys. Tragedija kyla dėl to, kad ekonominė sistema savo centru laiko stabą, vadinamą pinigais. Dievas norėjo, kad centre būtų ne stabas, bet vyras ir moteris, kurie dirbdami žengtų į priekį ir taip judintų pasaulį. Tačiau dabartinė sistema – be etikos. Jos stabu tapo dievas, vadinamas pinigais. Pinigai valdo“, – sakė popiežius Pranciškus.

Į intelektualines subtilybes nevyniojama popiežiaus retorika susilaukia vis daugiau pasaulio katalikų pritarimo, ypač tarp skurdžiai gyvenančių žmonių. Regis, jog 600 metų neregėtas popiežiaus atsistatydinimas, atvedęs į sostą Pranciškų, tapo šviežio oro gūsiu Romos katalikų bažnyčiai.