Pasaulyje

2013.09.19 11:20

Prancūzijos parlamentas uždraus vaikų grožio konkursus

ELTA2013.09.19 11:20

Prancūzijos parlamentas ketina uždrausti vaikų grožio konkursus, nes jie skatina nepilnamečių „hiperseksualizavimą“, informuoja BBC.

Prancūzijos parlamentas ketina uždrausti vaikų grožio konkursus, nes jie skatina nepilnamečių „hiperseksualizavimą“, informuoja BBC.

Senatas 196 balsais prieš 146 balsus priėmė įstatymą, už kurį dar turės balsuoti Nacionalinė asamblėja. Tokių konkursų organizatoriams grėstų iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir 30 tūkst. eurų bauda.

Įstatymo projektas buvo sukurtas kilus pasipiktinimui dėl žurnalo „Vogue“ fotosesijos. 2010 metų gruodžio mėnesio numeryje spausdintose nuotraukose buvo 10-metė ir dar dvi panašaus amžiaus mergaitės. Visos trys buvo su ryškiu makiažu, aptemptomis suknelėmis, aukštakulniais ir brangiais papuošalais. Žurnalas „Vogue“ gynė nuotraukas, teigdamas, kad jose vaizduojama dažnai pasitaikanti mergaičių fantazija rengtis mamos drabužiais.

Parlamente buvo perskaitytas pranešimas „Prieš hiperseksualizavimą: nauja kova už lygybę“. Pranešimas ragino uždrausti jaunesnių nei 16 metų amžiaus asmenų grožio konkursus.

Pranešimo autoriai pasisako ir už kitokius apribojimus, kurie nėra įtraukti į įstatymo projektą, įskaitant draudimą pardavinėti vaikiško dydžio suaugusiųjų drabužius, pavyzdžiui, aukštakulnius ir prikimštas liemenėles.

0