captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija ir Vakarai nesutaria, kas panaudojo cheminį ginklą Sirijoje

Rusija sąmoninga provokacija vadina Jungtinių Tautų (JT) įrodytą cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje. Yra "labai rimtų priežasčių" taip teigti, po susitikimo Maskvoje su kolega iš Prancūzijos Laurentu Fabiusu pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Rusija sąmoninga provokacija vadina Jungtinių Tautų (JT) įrodytą cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje. Po susitikimo Maskvoje išsiskyrė Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir kolegos iš Prancūzijos Laurento Fabiuso nuomonės.

Rusijos vyriausybė jau praeityje tvirtino, kad su nuodingųjų dujų ataka rugpjūčio 21-ąją, per kurią netoli Damasko žuvo šimtai žmonių, gali būti susiję sukilėliai, siekiantys užsienio intervencijos, praneša agentūra AFP.

L. Fabiusas tuo tarpu Maskvoje pabrėžė, kad „nėra abejonės, kad dėl cheminio ginklo panaudojimo atsakomybė tenka Damasko režimui“.

Abu ministrai pripažino, kad egzistuoja skirtingos pozicijos dėl to, kaip turėtų būti užbaigtas nuo 2011 metų pavasario trunkantis Sirijos pilietinis karas, jau nusinešęs daugiau kaip 100 tūkst. žmonių gyvybių.

JT ekspertai rado daug įrodymų, kad rugpjūčio 21-ąją Sirijoje buvo panaudotos nervus paralyžiuojančios zarino duos. Tačiau jiems nebuvo pavesta išsiaiškinti, kas jas panaudojo.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Sirija

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...