Pasaulyje

2013.09.16 17:04

Į Pietų Korėją pabėgo aukšto Šiaurės Korėjos pareigūno duktė

ELTA2013.09.16 17:04

Aukšto Šiaurės Korėjos pareigūno dukteriai pavyko pabėgti į Pietų Korėją, kur ją saugo ir stebi tenykštės saugumo tarnybos. Tai pirmadienį pranešė AFP.

Aukšto Šiaurės Korėjos pareigūno dukteriai pavyko pabėgti į Pietų Korėją, kur ją saugo ir stebi tenykštės saugumo tarnybos. Tai pirmadienį pranešė AFP.

Agentūra remiasi aktyvistais, padedančiais Šiaurės Korėjos gyventojams patekti į Korėjos pusiasalio pietus.

Gautomis žiniomis, 19 metų mergina pavarde Khan pabėgo iš Kinijos, kur ji mokėsi koledže, į trečiąją šalį, o jau iš ten atvyko į Seulą. Pasak žiniasklaidos, bėglė yra aukšto Visuomenės saugumo ministerijos darbuotojo, kuruojančio Pchenjano policijos darbą, duktė.

Ji pabėgo dar gegužės mėnesį, bet apie tai sužinota tik dabar. Iki šiol Pietų Korėjos specialiųjų tarnybų specialistai kalbėjosi su mergina, kad gautų naudingos informacijos.

Dauguma bėglių iš Šiaurės Korėjos savo kelią į Seulą pradeda Kinijoje. Iš Šiaurės Korėjos jie mėgina patekti į kurią nors kitą šalį, o jau iš ten – į Pietų Korėją. Jeigu pabėgti nepavyksta, tėvynėje jie paprastai sodinami į kalėjimą. Sėkmės atveju bausmė gresia pabėgusio žmogaus šeimos nariams.

Didelę bėglių dalį sudaro paprasti Šiaurės Korėjos gyventojai, kurie gelbstisi nuo skurdo, bado ir beteisiškumo. Šiaurės Korėjos elitui priklausantys žmonės bėga palyginti retai, nes savo šalyje jie naudojasi gėrybėmis, neprieinamomis daugumai gyventojų.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius