Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Šiaurės ir Pietų Korėja atnaujina darbą Kesongo pramonės komplekse

ELTA2015.09.08 13:45

Po penkerių mėnesių pertraukos Pietų Korėjos darbininkai sugrįžo į Šiaurės Korėjoje esantį bendrą Kesongo pramonės kompleksą, skelbia BBC.

Po penkerių mėnesių pertraukos Pietų Korėjos darbininkai sugrįžo į Šiaurės Korėjoje esantį bendrą Kesongo pramonės kompleksą, skelbia BBC.

Sunkvežimiai ir automobiliai į Šiaurės Korėjoje esantį kompleksą pajudėjo per sieną lygiai 8.00 val. vietos laiku (2.00 val. Lietuvos laiku). Kesongo pramonės zonoje yra 123 Pietų Korėjos fabrikai, kuriuose dirba per 50 tūkst. šiaurės korėjiečių. Balandžio mėnesį pašlijus santykiams Šiaurės Korėja atšaukė savo darbuotojus ir pramonės zonos veikla sustojo.

Pietų Korėjos suvienijimo ministerija pranešė, kad pirmadienį į kompleksą nuvykti turėtų 820 vadovų ir darbininkų. 400 iš jų ten liks iki kitos dienos. Pietų korėjiečiai tikrins gamybos įrangą ir nustatys, kada bus galima visiškai atnaujinti darbą. Teigiama, kad Pchenjanas su Seulu sutarė atnaujinti veiklą tik bandomajam laikotarpiui, bet daugiau nei pusė Pietų Korėjos įmonių paprašė, kad šiaurės korėjiečiai jau atvyktų į darbą.

Šiaurės ir Pietų Korėja įkūrė bendrą komitetą, kuris vadovaus veiklai Kesongo zonoje. Komitetas nutarė supaprastinti sąlygas pietų korėjiečiams atvykti į Kesongą – buvo pailgintos atvykimo valandos. Taip pat sutarta į kompleksą įsileisti užsienio investuotojus. Iki šių metų pabaigos Pietų Korėjos įmonės bus atleistos nuo mokesčių. Taip norima kompensuoti nuostolius, kuriuos jos patyrė per pastaruosius penkis mėnesius.