Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pakistano prezidentas A. A. Zardaris palieka postą

ELTA2015.09.08 13:45

Pasibaigus penkerių metų kadencijai, Pakistano prezidentas Asifas Ali Zardaris sekmadienį paliko postą. Jo garbei buvo išrikiuota karinė sargyba.

Pasibaigus penkerių metų kadencijai, Pakistano prezidentas Asifas Ali Zardaris sekmadienį paliko postą. Jo garbei buvo išrikiuota karinė sargyba.

Pasibaigus atsisveikinimo ceremonijai, 58 metų politikas, priklausantis Pakistano liaudies partijai (PPP), išvyko iš prezidentūros, praneša agentūra AFP.

Nužudytos buvusios premjerės Benazir Bhutto našlys 2008-ųjų rugsėjį buvo išrinktas prezidentu. Jo įpėdinis Mamnoonas Hussainas prisieks pirmadienį.

73 metų verslininkas M. Hussainas, kurį parlamentas liepos pabaigoje išrinko prezidentu, neturi pakankamai politinės patirties. Nors jis yra ilgametis Pakistano musulmonų lygos (PML-N) narys, tačiau tik 1999-aisiais trumpai buvo Sindo provincijos gubernatorius.

Pakistanui šiuo metu tenka kovoti su dideliais iššūkiais. Šalies ekonomika išgyvena sąstingį, kyla didelių problemų dėl aprūpinimo elektros energija. Užsienio politikos srityje įtempti santykiai pirmiausiai su JAV, kurios Afganistano ir Pakistano teritorijoje prieš sukilėlius naudoja bepiločius lėktuvus, per šias atakas vis pasitaiko civilių žūčių.

Vykdant konstitucijos reformą, prezidento galios Pakistane pastaruoju metu buvo gerokai apkarpytos. Jis renkamas parlamente, o ne tiesiogiai. Prezidentas daugiausiai vykdo tik reprezentacines užduotis.