Pasaulyje

2019.01.31 17:24

Londonas: „Brexitą“ gali tekti atidėti, nes reikės laiko būtiniems įstatymams priimti

BNS2019.01.31 17:24

Didžiajai Britanijai gali tekti atidėti išstojimą iš Europos Sąjungos, kad užtektų laiko priimti „Brexitui“ įgyvendinti reikalingus įstatymus, ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas. 

Iki kovo 29-ąją numatyto išstojimo likus mažiau nei 60 dienų, Britanijos vyriausybė vis dar mėgina įtikinti įstatymų leidėjus pritarti su ES parengtam susitarimui dėl „Brexito“ sąlygų. Net jei susitarimui bus pritarta, Bendruomenių Rūmai ir Lordų Rūmai dar turės priimti sutarties įgyvendinimui reikalingus teisės aktus. 

„Jei prieš kovo 29-ąją galiausiai visgi pritarsime susitarimui, mums tikriausiai reikės papildomo laiko būtiniausiems įstatymams priimti“, – sakė J. Huntas BBC radijui. „Tačiau jei padarysime pažangą anksčiau, gali būti, kad mums to ir nereikės. Dabartiniu etapu negalime tiksliai žinoti, koks bus scenarijus“, – kalbėjo jis.   

Vyriausybė svarsto galimybę pratęsti Bendruomenių Rūmų darbo valandas ir atšaukti vasarį numatytas parlamentarų savaitės trukmės atostogas, kad būtų laiko priimti visus pasirengti „Brexitui“ reikalingus teisės aktus.

Be susitarimo su ES, iki „Brexito“ reikia priimti dar aštuonis įstatymus, apimsiančius tokias sritis, kaip prekyba, žemės ūkis ir imigracija.  

Bendruomenių Rūmų vadovė Andrea Leadsom anksčiau yra sakiusi, kad Britanija esant reikalui galbūt galėtų užsitikrinti „kelias papildomas savaites“  

Bet kokiam atidėjimui turėtų pritarti likusios 27 Bendrijos narės. Ministrė pirmininkė Theresa May žadėjo grįžti į Briuselį siekti sutarties pakeitimų, kurie padėtų užsitikrinti įstatymų leidėjų palaikymą. Visgi ES nėra linkusi atnaujinti derybų dėl „Brexito“ susitarimo.   

Jei Britanijai tektų kovo 29 dieną palikti Bendriją nesudarius sutarties, tai, tikėtina, sukeltų rimtą politinį ir ekonominį chaosą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt