Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ban Ki Moonas: negalima atidėlioti galimų cheminių atakų Sirijoje tyrimo

ELTA2015.09.08 13:45

Nėgalima atidėlioti galimų cheminių atakų Sirijoje tyrimo. Tai pirmadienį Seule pareiškė JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas.

Nėgalima atidėlioti galimų cheminių atakų Sirijoje tyrimo. Tai pirmadienį Seule pareiškė JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas.

Jis patvirtino, kad Sirijoje esanti inspektorių grupė „artimiausiomis valandomis“ ketina pradėti ekspertizę spėjamo cheminio gainklo panaudojimo vietoje Damasko priemiestyje Gutoje.

„Brangi kiekviena valanda. Mes negalime leisti, kad vėl būtų delsiama“, – pabrėžė Ban Ki Moonas. „Aš reikalaujau, kad visos konflikto šalys leistų misijai atlikti darbą ir nustatyti faktus. Ekspertai turi turėti galimybę nekliudomai atlikti išsamų ir kruopštų tyrimą. Aš neabejoju dėl jų kvalifikacijos, profesionalumo ir objektyvumo“, - pažymėjo JT generalinis sekretorius.

Pasak jo, visos Sirijos konflikto šalys turi būti suinteresuotos, kad būtų „atskleista tiesa“ dėl galimo nuodingųjų medžiagų panaudojimo.

Oficialusis Damaskas pareiškė, kad praėjusį trečiadienį sostinės priemiesčius sviediniais su nuodingosiomis cheminėmis medžiagomis apšaudė opozicija, kuri savo ruožtu teigia, jog atsakomybė už šiuos apšaudymus tenka vyriausybės kariuomenei.