Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Filipinuose nuskendo keltas: žuvo per 30 žmonių, apie 170 – dingę (nuotraukos)

LRT.lt, LRT Televizijos naujienų tarnyba2015.09.08 13:45

Mažiausiai 31 žmogus žuvo prie Filipinų krantų susidūrus keleiviniam keltui ir krovininiam laivui. Maždaug 170 asmenų likimas nežinomas, skelbia BBC.

Mažiausiai 31 žmogus žuvo prie Filipinų krantų susidūrus keleiviniam keltui ir krovininiam laivui. Maždaug 170 asmenų likimas nežinomas, skelbia BBC.

Nelaimė nutiko penktadienio vakarą maždaug 2 km atstumu nuo Filipinų pakrantės. Keltas plaukė į antrojo pagal dydį Filipinų miesto – Cebu – uostą, kai susidūrė su krovininiu laivu, plaukiančiu į kitą pusę.   

Pranešama, kad keltu, atnaujintais duomenimis, plaukė 715 keleiviai ir 116 įgulos narių.  

Išsigelbėjusieji sako, kad šimtai keleivių sušoko į vandenyną, kai keltas pradėjo svirti ir skęsti. Įgula jiems išdalijo gelbėjimosi liemenes. Daug keleivių incidento metu miegojo, kiti sunkiai galėjo tamsoje rasti išėjimą.

Teigiama, kad pakrantės apsauga ir kiti laivai išgelbėjo daugiau kaip 600 žmonių.

Keltas nuskendo per 10 minučių po susidūrimo su krovininiu laivu. Pastarasis nenuskendo, jame buvo 36 įgulos nariai.

Tai ne pirmas kartas, kai prie salyno krantų nuskendo keltas – kasmet per tokius įvykius Filipinuose žūsta kone šimtai žmonių. Šalis sudaryta iš daugiau nei 7 tūkstančių salų, dauguma gyventojų keliaudami renkasi pigią transporto priemonę – keltus, tačiau šie yra pasenę, neatitinka saugumo reikalavimų.