Pasaulyje

2013.08.15 10:49

Pirmąkart per trejus metus Izraelis ir palestiniečiai derėjosi tiesiogiai

ELTA2013.08.15 10:49

Jeruzalėje trečiadienį įvyko pirmosios per trejus metus tiesioginės Izraelio ir palestiniečių taikos derybos, skelbia AP.

Jeruzalėje trečiadienį įvyko pirmosios per trejus metus tiesioginės Izraelio ir palestiniečių taikos derybos, skelbia AP.

Uždaras susitikimas truko maždaug penkias valandas, kol kas abi šalys nepateikė žiniasklaidai jokių oficialių pareiškimų.

AP šaltinis Palestinos delegacijoje pranešė, kad buvo sutarta ir toliau kas mėnesį susitikti. Visi susitikimai vyktų Jeruzalėje arba Vakarų Krante esančiame Jericho mieste.

Kaip teigia laikraštis „Jerusalem Post“, Izraelio delegacijai vadovavo buvusi užsienio reikalų ministrė Tzipi Livni, palestiniečių – Mahmoudo Abbaso padėjėjas Saebas Erekatas.

Dalis derybų vyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Izraelis į laisvę paleido 26 palestiniečių kalinius, nuteistus už teroristinę veiklą.

Palestinos ir Izraelio taikos derybos atnaujinamos po trejų metų pertraukos. Svarbų vaidmenį šiame procese suvaidino JAV. Valstybės sekretorius Johnas Kerry šiais metais jau šešis kartus buvo Artimuosiuose Rytuose ir ragino šalis pradėti tarpusavio dialogą. Jis dalyvavo ir Vašingtone liepos 29 d. vykusiame pirmajame susitikime tarp Izraelio ir Palestinos delegacijų.