captcha

Jūsų klausimas priimtas

Britanijos ministrai pasakys, ar pritaria Th. May pozicijai dėl „Brexit“

Po audringų aiškinimųsi parlamente dėl „Brexit“ derybų eigos, antradienį premjerės Theresos May kabineto nariai turėtų aiškiai pasakyti, ar jie pritaria ministrės pirmininkės pozicijai, pagal kurią visa Jungtinė Karalystė gali pasilikti bendroje muitų sąjungoje dar trejus metus, nors pati Th. May kalba apie tai, kaip laikiną pereinamąjį laikotarpį.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Britanijos ministrai puikiai prisimena, kad po premjerės paskutinių planų priimtų dar vasarą užmiesčio rezidencijoje Čekerse, visa vyriausybė jiems pritarė, bet po to iškart atsistatydino „Brexit“ reikalų ministras Davidas Davisas ir užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.

Dabar premjerei Th. May teko aiškintis parlamente buvusiems ministrams, kurie konkrečiai klausė, kada gi Britanija galės užbaigti atsiskyrimo procesą ir galės pati derėtis dėl prekybos su kitomis šalimis.

 „Kalbant apie Jungtinės Karalystės masto muitų susitarimą, anot mūsų birželį pateikto plano, jis turėtų baigti galioti 2021-ųjų gruodį“, – sakė Th. May.

Premjerės nuomone toks ilgas pereinamasis laikotarpis išspręstų sausumos sienos Airijoje problemą, bet iš esmės ją tik atidės.

 „Noriu pasakyti labai aiškiai, kad nežadame likti amžinai įstrigę bendroje muitų sąjungoje, negalėdami patys sudaryti prekybos sutarčių“, – pridūrė ji.

Leiboristų opozicija atvirai juokėsi iš premjerės komentarų, kad liko tik pora problemų – pavyzdžiui, kaip suderinti muitų sąjungos reikalus visos šalies mastu, kai tam liko vos kelios savaitės.

Savo ruožtu sąjungos narės Airijos vadovybė vis griežčiau perspėja dėl ekonominių padarinių, kurių atneštų „Brexit“ be jokio susitarimo.

 „Manau, kad visiems mums, bet ypač Jungtinei Karalystei, pasekmės, jei nepavyks susitarti iki kitų metų kovo, bus potencialiai katastrofiškos. Tikrai blogai bus Airijai, santykinai prastai Europos Sąjungai, bet Britanijai tai tikra pražūtis“, – sako Airijos premjeras Leo Varadkaras.

Jau trečiadienį Th. May turėtų pristatyti šiuos planus Europos Sąjungos šalių vadovams per būtent šiam svarbiam klausimui skirtą vakarinę.  Nuo jos priklausys ar bus sėkminga ketvirtadienį prasidėsianti Europos Vadovų Taryba.

AFP/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES,

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...