Pasaulyje

2013.08.01 16:33

Maskvoje statoma stovykla nelegaliems migrantams

ELTA2013.08.01 16:33

Rusijos sostinėje Maskvoje statoma stovykla, kurioje bus apgyvendinta 1 400 nelegalių migrantų, informuoja BBC.

Rusijos sostinėje Maskvoje statoma stovykla, kurioje bus apgyvendinta 1 400 nelegalių migrantų, informuoja BBC.

Maskvos šiaurės rytuose įrengtoje stovykloje bus apgyvendinti migrantai, dalį kurių policija trečiadienį sulaikė per reidą drabužių fabrike. Dauguma sulaikytųjų yra vietnamiečiai, bet yra ir egiptiečių bei sirų. Rusijos tekstilės pramonėje dirba daug migrantų iš Vietnamo. Jie dažnai gyvena gamyklose nesanitarinėmis sąlygomis.

Praėjusį šeštadienį Rusijos pareigūnai po incidento turguje surengė reidus ir prieš nelegalius migrantus iš buvusių sovietinių respublikų. Tą dieną vienas policininkas buvo rimtai sužeistas. Pareigūnams bandant sulaikyti vyrą, kaltinamą pasikėsinimu išprievartauti 15-metę, prasidėjo grumtynės. Galiausiai buvo sulaikytas ir išprievartavimu įtariamas vyriškis, ir policijos užpuolikai. Dėl šio incidento šeši pareigūnai buvo atleisti ir pradėti tyrimai dėl dar dviejų pareigūnų elgesio.

Nuo pirmadienio per reidus Rusijos policija sulaikė per tūkstantį migrantų. Dauguma jų – iš Centrinės Azijos ir Kaukazo. Mažiausiai 250 asmenų pateikti kaltinimai dėl migracijos įstatymų pažeidimų. Sulaikytieji bus apgyvendinti naujoje migrantų stovykloje, kol teismas išnagrinės jų bylas.