Pasaulyje

2013.07.26 13:38

Kinijos viceprezidentas paragino Š. Korėjos lyderį pradėti diskusijas dėl nusiginklavimo

ELTA2013.07.26 13:38

Kinijos viceprezidentas Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui teigė, kad Pekinas sieks diskusijų dėl branduolinių ginklų atsisakymo Korėjos pusiasalyje.

Kinijos viceprezidentas Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui teigė, kad Pekinas sieks diskusijų dėl branduolinių ginklų atsisakymo Korėjos pusiasalyje.

Kinijos delegacija atvyko į 60-ųjų Korėjos karo pabaigos metinių minėjimą, remdamasi „Xinhua“ skelbia „Reuters“.

Li Yuanchao priklauso 25 narių Politbiurui.

Tai yra aukščiausio lygio Kinijos ir Šiaurės Korėjos susitikimas nuo tada, kai Kim Jong Unas atėjo į valdžią 2011 metų gruodį.

Li Yuanchao perdavė Kinijos prezidento Xi Jinpingo žinutę Kim Jong Unui, teigiama Komunistų partijos dienraštyje paskelbtame pranešime.

„Kaip artima Korėjos pusiasalio kaimynė Kinija sieks pusiasalį paversti nebranduoline zona, prisidėti prie taikos ir stabilumo užtikrinimo ir reikalaus dialogo bei konsultacijų problemai spręsti“, – „Xinhua“ citavo Li Yuanchao pareiškimą Kim Jong Unui.

Viceprezidentas pakartojo Kinijos poziciją, kad ši nori bendradarbiauti su visomis susijusiomis pusėmis dėl šešių narių diskusijų ir „yra įsipareigojusi nusiginklavimo procesui“.

Šešių narių diskusijos, kuriose dalyvavo abi Korėjos, JAV, Japonija, Rusija ir Kinija, žlugo 2008 metais, kai Pchenjanas pasitraukė iš proceso.

Kim Jong Unas sakė Kinijos viceprezidentui, kad Šiaurės Korėja „palaiko Kinijos pastangas atnaujinti šešių narių diskusijas“, pranešė „Xinhua“.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius