captcha

Jūsų klausimas priimtas

Th. May tikisi padaryti įtaką E. Macronui dėl „Brexit“

Didžiosios Britanijos premjerė, desperatiškai mėginanti išgelbėti „Brexit“ planą, penktadienio vakarą vyksta pas Prancūzijos prezidentą. Londonas spaudžia pagrindines Europos sostines daryti įtaką Europos Komisijos derybininkui, nes jau rimtai baiminasi, kad iki spalio nespės pasiekti jokio susitarimo ir kovo 29-ąją su Europos Sąjunga ryšiai tiesiog nutrūks.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Žlugo prieš kelias savaites Theresos May pasiūlytas planas dėl dalinės Muitų sąjungos – jį atmetė ir „Brexit“ rėmėjai namie, ir Europos Sąjunga Briuselyje.

Prieš tris dienas Paryžių jau aplankė Britanijos užsienio reikalų sekretorius. Jeremy Huntas paskirtas vos prieš tris savaites ir atsidūrė pačiame įvykių sūkuryje, kai tenka ginti premjerės planą pusiau išstoti, nepatinkantį nei daugeliui konservatorių, nei Europos Komisijai.

Jis važinėja per svarbiausias Europos sostines ir ragina spausti Europos Sąjungos derybininką būti sukalbamesnį ir derėtis pragmatiškai. Teliko 3 mėnesiai sutarti – kitaip kovo 29-ąją santykiai gali tiesiog nutrūkti.

Britanija įtikinėja, kad labiausiai tuo džiaugtųsi Vladimiras Putinas. Bet labiausiai nukentėtų ji pati, juk 40 proc. maisto įsiveža.

Muitinės ir pasienio patikra sukeltų šimto kilometrų vilkikų eiles prie keltų, iš parduotuvių dingtų prekės, iš vaistinių – būtini vaistai.

Vyriausybė paneigė planuojanti kariuomenės įsikišimą, bet pradėjo kaupti vaistus ir maistą. Kritikai, siekiantys aštraus „Brexit“ kaltina premjerę tiesiog skleidžiant paniką, kad žmonės imtų remti jos planus.

AFP/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close