Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Belgijos karalius Albertas II perdavė sostą sūnui Philippe`ui

ELTA2015.09.08 13:45

Belgijos karalius Alberas II oficialiai perdavė sostą sūnui princui Philippe`ui, ir pareiškė, kad šis turi visas gero karaliaus savybes, praneša BBC.

Belgijos karalius Alberas II oficialiai perdavė sostą sūnui princui Philippe`ui, praneša BBC.

Paskutinės savo, kaip karaliaus, kalbos metu 79 metų monarchas pareiškė, kad šalis privalo likti „įkvėpimo šaltiniu“ visai Europai. Jis taip pat pabrėžė, kad Belgija, suskilusi į Flandrijos ir prancūzų bendruomenes, turi būti vieninga.

Jausmingos ceremonijos metu karališkuosiuose Briuselio rūmuose monarchas sūnui kalbėjo, kad šis turi visas savybes, kurias turi turėti geras karalius. Jis padėkojo 250 garbingų svečių ir politinių lyderių „už viską, ko pasiekėme mano valdymo metu“. Albertas II taip pat padėkojo žmonai Paolai už palaikymą ir šalies premjerui Elio Di Rupo už tarnavimą valstybei.

Vėliau sekmadienį naujasis karalius Filipas prisieks parlamente.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino į sostą žengusį Philippe`ą. Prezidentė pabrėžė, kad Belgija padėjo Lietuvai siekiant išsivaduoti iš Sovietų sąjungos ir stojant į ES bei NATO, taip pat bendradarbiavimo svarbą ateityje.