captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rinkimai Japonijoje: laukiama seno premjero ir naujos politikos

Rinkėjai Japonijoje balsuoja už Aukštųjų parlamento rūmų kandidatus – manoma, kad premjeru vėl taps Shinzo Abe. Taip pat sprendžiama, kam, laimėjus rinkimus, atitieks 242 vietos Parlamente, praneša BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Rinkėjai Japonijoje balsuoja už Aukštųjų parlamento rūmų kandidatus. Sprendžiama, kam atitieks pusė iš 242 vietų. Manoma, kad premjeru vėl taps dabartinis ministrų kabineto vadovas Shinzo Abe, praneša BBC.

Apklausos rodo, kad Sh. Abe vadovaujama Liberalų demokratų partija (LDP) ir jos sąjungininkai galėtų užsitikrinti balsų daugumą, t. y. valdančioji partija kontroliuotų ir Žemuosius, ir Aukštuosius parlamento rūmus pirmą kartą per šešerius metus.

„Mums reikia politinio stabilumo toliau vykdyti savo politiką, – kalbėjo Sh. Abe žurnalistams penktadienį. – Pasieksime politinį stabilumą laimėdami rinkimus į Aukštutinius rūmus“.

Buvęs premjeras daugiausiai palaikomas visuomenės dėl savo ekonominių reformų, kuriomis siekiama atgaivinti ūkį, sustingusį per pastaruosius du dešimtmečius.

Tačiau kai kurie galimi Sh. Abe žingsniai vertinami prieštaringai, rašo BBC. Pavyzdžiui, iš naujo paleisti Japonijos branduolinius reaktorius arba stiprinti nacionalistinę politiką, kuri gali sukelti įtampą su kaimyninėmis valstybėmis.

Vienas iš tokių žingsnių gali būti Japonijos pacifizmo revizija, ypač tos dalies, kuri draudžia šaliai naudoti karinę jėgą visais atvejais, išskyrus gynybą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close