captcha

Jūsų klausimas priimtas

Italija iš ES kol kas nesitrauks, tačiau jau šiaušiasi dėl imigrantų politikos

Nors Italijoje rinkimai įvyko kovo 4 d., tebevyksta derybos dėl vyriausybės sudėties – sprendžiama, kas taps premjeru ir ministrais. Pasak LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorės Jolantos Paškevičiūtės, nepriklausomai nuo to, kas užims šiuos postus, tai taps dideliu galvos skausmu Europos Sąjungai, nes vyriausybę sudaro dvi populistinės, antieuropietiškos, prieš imigrantus pasisakančios partijos – „Penkių žvaigždučių judėjimas“ ir „Lyga“.
L.Di Maio ir M. Salvini, AFP/Scanpix nuotr.
L.Di Maio ir M. Salvini, AFP/Scanpix nuotr.

„Laimei, Italijos prezidentas Sergio Mattarella yra konstitucinės teisės ekspertas ir jis žino, ką reiškia Italijai numatytoji vyriausybės programa ir, ko gero, jis derėjosi iki paskutinės minutės, nes Italijos prezidento vaidmuo yra labai svarbus sudarant koaliciją ir numatant vyriausybės programą“, – paaiškino J. Paškevičiūtė.

Apie naująją vyriausybę rašęs „Financial Times“ baiminosi, kad „Roma atveria vartus šiuolaikiniams barbarams“. Į tai Italijos politikos elitas atsakė, kad „geriau barbarai negu Briuselio vergai“.

Užsienio naujienų redaktorės teigimu, galutinėje Italijos vyriausybės programoje nebeliko ketinimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Apie tai buvo kalbėta per rinkimų kampaniją. Tačiau tai, pasak pašnekovės, nereiškia, kad Italijos vyriausybė, kuri bus netrukus sudaryta, neprašys, kad Europos centrinis bankas nurašytų 250 mlrd. eurų vyriausybės skolų.

Dar nepradėjusi dirbti vyriausybė jau susikirto su Briuseliu dėl imigrantų politikos ir tikimasi, kad ji reikalaus sankcijų Rusijai atšaukimo.

Išsamiau – įraše.

L.Di Maio ir M. Salvini, AFP/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close