Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pakistane sulaikyti 37 žmonės, kurie gali būti prisidėję prie alpinistų nužudymo

ELTA, 15min.lt2015.09.08 13:45

Pakistano policija ir specialiosios tarnybos sulaikė 37 žmones, kurie gali būti susiję su užsienio alpinistų nužudymu Gilgito rajone.

Pakistano policija ir specialiosios tarnybos sulaikė 37 žmones, kurie gali būti susiję su užsienio alpinistų nužudymu Gilgito rajone.

Tai pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Pakistan Press International“.

Piktadarių paieškų operacijoje kartu su policija dalyvauja armija, VRM kariuomenė ir specialiosios tarnybos. Dauguma sulaikytųjų – aplinkinių kaimų gyventojai.

Anksčiau buvo pranešta, kad masinių žudynių rajone policija sulaikė vieną iš vietinių gidų, kuris padėjo alpinistams bazinėje stovykloje prieš kopiant į Nanga Parbato kalną ir dėl nežinomų priežasčių buvo paliktas gyvas. Dabar Pakistano pareigūnai aiškinasi, ar šis gidas padėjo ekstremistams planuojant išpuolį.

Naktį į birželio 23-iąją grupė ginkluotų žmonių užpuolė tarptautinę alpinistų stovyklą Gilgit Baltistano srityje. Kaip pranešė Pakistano žiniasklaida, nužudyta 10 žmonių, tarp jų – Lietuvos pilietis Ernestas Markšaitis.

Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė judėjimas „Tehrik-i-Taliban Pakistan“.

Politologo Egdūno Račiaus teigimu, alpinistų grupė buvo patrauklus taikinys. „Tai – dvigubai naudingi taikiniai. Tai yra lengvai pasiekiami taikiniai, nes, kaip žinome, jų nei policija, nei kariuomenė nesaugojo. Bet tai nėra pagrindinis motyvas. Simbolikos tame nebūtų daug, jei tai nebūtų užsieniečiai“, – 15min.lt sakė politologas.

Tačiau galima kelti prielaidą, kad Talibanas suklydo – nes dauguma valstybių, kurių piliečiai buvo užpulti, niekaip nesusijusios su kariniais veiksmais, vykdomais prieš Pakistaną.

„Žinoma, tuo metu arba užpuolikai nepasiteiravo, arba pasiteiravę nutarė vis tiek imtis veiksmų, kuriuos suplanavo“, – sakė E. Račius.

Jo teigimu, pasauliui pasiųsta žinutė, kad NATO nėra pageidaujama Pakistane ir apskritai Pietų Azijoje. „Žinutė buvo labai akivaizdi – pasakyti, kad mes, kaip gynėjai savo šalies, savo religijos, esame, viena vertus, stiprūs, kita vertus, kerštingi – tai yra siejama su Rahmano nužudymu. Simbolika yra labai svarbi. Jeigu būtų nužudytas koks nors vietinis politikas, būtų paskleista žinutė lik labai lokaliu lygmeniu“, – 15min.lt sakė politologas.