captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Snowdenas prašo Ekvadorą suteikti politinį prieglobstį

Didelį skandalą pasaulyje sukėlęs buvęs Amerikos žvalgybos techninis darbuotojas Edwardas Snowdenas iš Honkongo sekmadienį atvyko į Maskvą. Tačiau Rusijos sostinė nėra jo galutinis tikslas. Suteikti politinį prieglobstį jis prašo Ekvadoro. Tą patvirtino šios šalies užsienio reikalų ministras.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

 

Didelį skandalą pasaulyje sukėlęs buvęs Amerikos žvalgybos techninis darbuotojas Edwardas Snowdenas iš Honkongo sekmadienį atvyko į  Maskvą. Tačiau Rusijos sostinė nėra jo galutinis tikslas. Suteikti politinį prieglobstį jis prašo Ekvadoro. Tą patvirtino šios šalies užsienio reikalų ministras. 

Honkongą (Kinija) E. Snowdenas paliko sekmadienį ryte, netrukus po to, kai už informacijos apie JAV žvalgybos šnipinėjimą nutekinimą jam suformuluoti kaltinimai, už kuriuos gresia ilgi kalėjimo dešimtmečiai.

Honkongo valdžia sekmadienio rytą patvirtino, kad buvęs JAV žvalgybos darbuotojas E. Snowdenas išskrido iš Honkongo. „Edwardas Snowdenas paliko Honkongą šiandien, birželio 23 d., savo noru teisėtu ir įprastu būdu“, – rašoma vietos vyriausybės pranešime.

Primename, kad Baltieji rūmai kreipėsi į Honkongą, prašydami išduoti E. Snowdeną.

Buvęs Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) analitikas kaltinamas šnipinėjimu ir vyriausybės nuosavybės vagyste. Gegužės mėnesį jis pabėgo į Honkongą po to, kai paviešino duomenis.

Jo pateikta informacija parodė, kad JAV agentūros sistemingai rinko duomenis, klausydamosi telefoninių pokalbių ir internete.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Buvusio amerikiečių žvalgybininko Edwardo Snowdeno istorija

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...