captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Macronas su Th. May aptars šalių santykius po „Brexit“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas susitinka su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May. Daugiausia dėmesio per susitikimą bus skiriama šalių santykiams po „Brexit“, migracijai ir saugumo iššūkiams.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Planuojama peržiūrėti 2003-aisiais pasirašytą dvišalį susitarimą, pagal kurį Jungtinės Karalystės siena su Prancūzija yra sausumoje ties Kalė. Tai labiausiai nuo migrantų krizės nukentėjęs Prancūzijos miestas – čia buvo sukurta į Didžiąją Britaniją patekti norinčių pabėgėlių stovykla, praminta „Džiunglėmis“.

Th. May jau užsiminė, kad žada mažinti šią naštą Prancūzijai – perimti dalį pabėgėlių ir suteikti regionui finansinę paramą. Saugumo sustiprinimui jame žadama skirti beveik 50 milijonų eurų. Pinigai bus skirti tvoroms, stebėjimo kameroms įrengti bei infraraudonųjų spindulių technologijoms.

Taip pat planuojama aptarti šalių teisėsaugos pajėgų bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti sienų apsaugą.

Abiejų lyderių susitikime Prancūzija ketina pažadėti pasiųsti daugiau karių į britų vadovaujamą tarptautinį NATO batalioną Estijoje.

Susitikimas vyksta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai E. Macronas pažadėjo apginti Šiaurės Prancūzijos interesus, ypač laivų bei žvejybos pramonės, „Brexit“ derybose dėl prekybos, kurios prasidės kovą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...