captcha

Jūsų klausimas priimtas

Japonija ir Pietų Korėja konfliktuoja dėl „guodėjų“ karo metu

Japonija ir Pietų Korėja iki šiol nesutaria vadinamųjų „guodėjų“ klausimu. Prieš dvejus metus Japonija pripažino savo kaltę, kad Korėjos okupacijos ir Antrojo pasaulinio karo metais daug korėjiečių moterų buvo paversta sekso vergėmis. Joms pažadėtos piniginės kompensacijos mainais į Seulo tylą šiuo klausimu. Tačiau dabartinė Pietų Korėjos vadovybė pareiškė, kad ankstesnis susitarimas buvo neteisingas, todėl turėtų būti peržiūrėtas. Tokijas atkerta, kad tokios Seulo pretenzijos gali kelti grėsmę šalių santykiams.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Dabar Pietų Korėjoje pripažintos 32 vadinamųjų „komforto moterų“ dalią išgyvenusios moterys. Istorikų teigimu, Antrojo pasaulinio karo metais apie 200 tūkstančių moterų, dauguma korėjiečių, prievarta tapo kareivių sekso vergėmis.

Japonijos įvykdyta Korėjos pusiasalio kolonizacija praėjusio amžiaus pirmoje pusėje ir Antrojo pasaulinio karo nuoskaudos iki šiol yra jautri dvišalių santykių tema, o vadinamųjų „komforto moterų“ problema iki šiol kursto daug aistrų. Lygiai prieš dvejus metus šalys buvo priėmusios susitarimą: Japonija pasiūlė atsiprašyti ir milijardo jenų arba 7,5 milijono eurų kompensaciją aukų fondui, administruojamam Pietų Korėjos.

Bet Pietų Korėja vėl atvėrė istorinę žaizdą, pareikšdama, kad šis susitarimas nebuvo teisingas. Speciali darbo grupė paskelbė, kad susitarta skubotai, nebuvo išklausytos pačios aukos. Šią poziciją patvirtino ir Pietų Korėjos prezidento komanda.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...