Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Atskleidė, kiek kartų JAV saugumas prašė priėjimo prie vartotojų duomenų

ELTA2015.09.08 13:45

„Facebook“ pirmąjį 2012 metų pusmetį gavo 9-10 tūkst. prašymų iš JAV vyriausybės institucijų dėl priėjimo prie vartotojų duomenų, skelbia BBC.  

„Facebook“ pirmąjį 2012 metų pusmetį gavo 9-10 tūkst. prašymų iš JAV vyriausybės institucijų dėl priėjimo prie vartotojų duomenų, skelbia BBC.

Anot socialinio tinklalapio, prašymai dėl 18-19 tūkst. vartotojų paskyrų susiję su klausimais nuo vietos nusikaltimų iki nacionalinio saugumo.

„Facebook“ advokatas Tedas Ullyotas įmonės portale pranešė, kad po diskusijų su atitinkama valdžios institucija pirmą kartą gali paskelbti apie visus su JAV nacionaliniu saugumu susijusius prašymus suteikti priėjimą prie duomenų.

„Esant daugiau nei 1,1 mlrd. per mėnesį aktyvių vartotojų visame pasaulyje, tai reiškia, kad tik maža – 1 proc. – dalis mūsų vartotojų paskyrų tapo JAV valstijos, vietos valdžios ar JAV vyriausybės prašymų objektu“, – sakė advokatas.

T. Ullyotas nenurodė, kokia dalis prašymų buvo įgyvendinta, tačiau teigė, kad „Facebook“ „aršiai“ apgynė vartotojų duomenis.

Tuo tarpu „Microsoft“ pranešė, kad gavo 6-7 tūkst. prašymų dėl 31-32 tūkst. paskyrų duomenų atskleidimo.

Paviešinta buvusio Centrinės žvalgybos valdybos darbuotojo Edwardo Snowdeno informacija leidžia manyti, kad JAV elektroninė sekimo programa yra gerokai platesnė nei buvo žinoma.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad interneto bendrovės „Facebook“, „Google“, „Yahoo“, „Apple“ ir „Microsoft“ Nacionalinei saugumo agentūrai pagal duomenų rinkimo programą PRISM suteikė „tiesioginį priėjimą“ prie savo serverių.

Įmonės paneigė kaltinimus ir pareiškė, kad toks priėjimas nebuvo suteiktas ir jos tik vykdė teisėtus reikalavimus.