captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė pasveikino Japonijos Imperatorių nacionalinės šventės proga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Japonijos Imperatorių Akihito gimimo dienos ir šalies Nacionalinės šventės progomis.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Anot šalies vadovės, Japonija yra labai svarbi, bendrų demokratinių vertybių siejama Lietuvos partnerė. Tai, Prezidentės teigimu, lemia sėkmingą mūsų valstybių bendradarbiavimą ne tik dvišaliu lygiu, bet ir tarptautinėse organizacijose ar santykių su Europos Sąjunga ir NATO kontekste - ypač ieškant būdų, kaip spręsti bendrus saugumo iššūkius, ar ryžtingai stiprinant prekybos ryšius.

Sveikinime Prezidentė palinkėjo, kad lietuviai ir japonai turėtų dar daugiau galimybių pažinti abiejų tautų kultūras, tradicijas ir kalbą, kad galėtų kartu drąsiai įgyvendinti abi šalis stiprinsiančius ir ateitį kursiančius mokslo, inovacijų ir technologijų projektus.

Lietuvos vadovė Japonijos Imperatoriui palinkėjo sveikatos ir laimės, o Japonijai ir jos žmonėms - visokeriopos gerovės, sėkmės ir taikos.

Kaip ELTA jau pranešė, dešimtys tūkstančių tautiečių su 84-uoju gimtadieniu šeštadienį sveikino Japonijos imperatorių Akihitą. Beveik 46 000 žmonių susirinko prie Imperatoriaus rūmų Tokijuje, kad pasiklausytų tradicinės imperatoriaus gimtadienio kalbos. Tai buvo didžiausias sveikintojų būrys nuo tada, kad Akihitas 1989 metais sėdo į sostą. Viena to priežasčių gali būti Akihito planai 2019 metų balandį atsisakyti karūnos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...