Pasaulyje

2013.06.14 11:37

Estijos vyriausybė nesutaria dėl dvigubos pilietybės

ELTA2013.06.14 11:37

Estijos valdančiosios koalicijos partnerės Reformų partija ir IRL nesutaria dvigubos pilietybės klausimu, praneša Estijos nacionalinis transliuotojas.

Estijos valdančiosios koalicijos partnerės Reformų partija ir IRL nesutaria dvigubos pilietybės klausimu, praneša Estijos nacionalinis transliuotojas.

Per vyriausybės spaudos konferenciją ketvirtadienį IRL partijos narys, vidaus reikalų ministras Ken-Marti Vaheris pristatė tyrimą, kurio išvadose teigiama, kad dviguba pilietybė neturėtų būti įteisinta. Ministras pirmininkas Andrusas Ansipas su tuo nesutiko ir sakė, kad dar reikia surengti vyriausybinio lygio debatus šiuo klausimu, o ministerijos tyrimas nėra lemiamas.

Pasak K. M. Vaherio, stiprus ryšys tarp asmens ir valstybės yra įmanomas tik su viena šalimi, o dvigubos pilietybės atveju gali kilti lojalumo konfliktų, ypač dėl valstybės ir karinės tarnybos. Ministras pridūrė, kad valdančioji koalicija buvo sutarusi nekeisti pilietybės politikos principų, o įteisinus dvigubą pilietybę būtų pakeistas seniai nusistovėjęs principas.

Pagrindinis pasiūlymas yra leisti dvigubą pilietybę pasilikti asmenims, kurie teisę į Estijos pilietybę įgyja gimdami Estijoje. Tačiau K. M. Vaheris sakė, kad tuomet būtų diskriminuojami kiti asmenys, pavyzdžiui tie, kurie įgijo Estijos pilietybę per natūralizaciją.

Pagal dabartinius įstatymus, dvigubą pilietybę turintys asmenys sulaukę 18 metų vienos pilietybės turi atsisakyti. Vidaus reikalų ministras siūlo atsisakyti šio reikalavimo ir nors de jure dviguba pilietybė nėra leidžiama, jos nepanaikinti.

A. Ansipas teigia, kad dabartinė sistema kelia problemų, kurių negalima išspręsti tiesiog nieko nedarant.