Pasaulyje

2017.12.13 12:09

Po išpuolių D. Trumpas prabilo apie žaliosios kortos naikinimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.13 12:09

Niujorko gyventojai jau grįžo į metro sistemos tunelius, kur prieš porą dienų teroristinį išpuolį pabandė surengti imigrantas iš Bangladešo. Kaip rodo stebėjimo kamerų įrašai, per savadarbės bombos sprogimą labiausiai nukentėjo pats teroristas. Jis liko gyvas ir dabar jam pateikti oficialūs kaltinimai dėl teroristinio akto ir paramos „Islamo valstybei“. O JAV prezidebtas prabilo apie žaliosios kortos naikinimą, nes teroristas į šalį atvyko grandininės migracijos principu.  

Pagal pirminius tyrimo duomenis, 27-erių Akayedas Ullah radikalizavosi pats, stebėdamas „Islamo valstybės“ propagandą internete, o tai, kad jis atvyko į Jungtines Valstijas čia kaip imigravusios šeimos narys, tik dar paskatino prezidentą Donaldą Trumpą apriboti tokią migraciją.

„Per pastarąsias savaites Niujorke įvyko du teroristiniai išpuoliai, kuriuos įvykdė užsieniečiai, atvykę su žaliosiomis kortomis. Pirmasis atvyko pagal žaliosios kortos loteriją, antrasis – pagal grandininę migraciją. Mes jas abi nutrauksime. Loterijos sistemą ir grandininę migraciją nutrauksime labai greitai. Kongresas turės tuo nedelsdamas užsiimti ir jis tai jau daro, ir užtikrinu, kad turime daug paramos. Mes tai sustabdysime“, – tvirtino JAV lyderis.