captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos Parlamentas aptars JAV sprendimą dėl Jeruzalės

Europos Parlamentas antradienį ketina aptarti Jungtinių Valstijų prezidento sprendimą Jeruzalę pripažinti oficialia Izraelio sostine. Briuselyje viešėjęs Izraelio ministras pirmininkas Bendriją paragino susitaikyti su realybe ir sekti Amerikos pavyzdžiu dėl Jeruzalės. Tačiau Europos Sąjungos diplomatijos vadovė kartoja, kad to daryti nežadama.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini Europos Parlamente antradienį pristatys Bendrijos poziciją Jeruzalės klausimu. Pirmadienį Briuselyje po susitikimo su čia viešėjusiu Izraelio premjeru, F. Mogherini teigė, kad Bendrija nesirengia Jeruzalės pripažinti sostine, kol nebus pasiektas galutinis taikos susitarimas. Jos teigimu, Jeruzalė turėtų tapti tiek Izraelio, tiek Palestinos sostine, o Bendrijos narės dėl to yra vieningos.

Tačiau Izraelio premjeras ragino Europos Sąjungą susitaikyti su realybe ir sekti JAV pavyzdžiu. Europos Parlamentas dar prieš kelerius metus yra priėmęs rezoliuciją, kuria iš esmės parėmė Palestinos valstybingumo pripažinimą ir pasisakė už dviejų valstybių sambūviu grindžiamą sprendimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...