captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Trumpas atidėjo sprendimą dėl JAV ambasados Izraelyje perkėlimo į Jeruzalę

Po primygtinių perspėjimų dėl situacijos Artimuosiuose Rytuose paaštrėjimo JAV prezidentas Donaldas Trumpas atidėjo savo sprendimą dėl JAV ambasados Izraelyje perkėlimo. Tačiau sprendimas bus priimtas ateinančiomis dienomis, Vašingtone pareiškė Baltųjų rūmų atstovas, kai pirmadienį pasibaigė atitinkamas terminas. Jei D. Trumpas nuspręs perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę, palestiniečių teritorijose gresia naujas sukilimas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Jeruzalės statusas yra vienas labiausiai ginčytinų punktų Izraelio ir palestiniečių konflikte. Izraelis miesto rytinę ir vakarinę dalis skelbia „amžina, nedaloma sostine“. Palestiniečiams tuo tarpu Rytų Jeruzalė yra jų būsimos valstybės sostinė. Jei JAV perkeltų savo ambasadą į Jeruzalę, tai reikštų, jog Vašingtonas vienašališkai pripažįsta miestą kaip sostinę. 

Dar 1995-aisiais JAV Kongresas priėmė įstatymą, kuris numato ambasados perkėlimą į Jeruzalę. Tačiau nuo tada visi JAV prezidentai kas šešis mėnesius pasirašydavo dekretą, stabdantį įstatymo galiojimą.

Jau ir D. Trumpas nuo savo kadencijos pradžios vieną kartą pasirašė tokį dekretą. Tačiau per rinkimų kampaniją jis yra pareiškęs, jog tapęs prezidentu perkels JAV ambasadą į Jeruzalę. Baltųjų rūmų atstovas pabrėžė, kad D. Trampas svarsto ne ar perkelti ambasadą į Jeruzalę, o kada tai padaryti. 

Izraelis Jeruzalės rytinę dalį užėmė 1967 metais ir 1980-aisiais ją aneksavo. Tarptautinė bendrija aneksijos nepripažįsta. Visos užsienio ambasados yra įsikūrusios Tel Avive.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...